Spominjemo se danas smrti dvanaest hrvatskih redarstvenika, palih mučenika za domovinu Hrvatsku. I nije to bila „tragična smrt“ kako je neki naši političari nazivaju da se ne bi zamjerili pojedincima. Bilo je to smišljeno mučko ubojstvo od strane pojedinih Srba, stanovnika Borova Sela. Ti krivci imaju ime i prezime, i nakon dvadeset osam godina slobodno šetaju dok kosti pobijenih vape za pravdom. Što je najžalosnije,sigurno mnogi koji su sudjelovali u ovom ubojstvu još uvijek žive u Republici Hrvatskoj, pomilovani, uživaju povlastice, a poneki čak i rade za državu koju su željeli uništiti. Ali dragi prijatelji,ako su i umakli pravdi ljudskoj, neće umaći pravdi Boga živoga! A dok je god Hrvata, mi ćemo se sjećati i spominjati onih koji su dali sve što su imali. Oni su umrli da bismo mi mogli živjeti u slobodi. Dobri Bože budi im nagrada i udijeli im vječni mir sa svojim svetima.

Ovo su imena mučenika iz Borova Sela: 


Stipan Bošnjak (1956.)
Antun Grbavac (1961.)
Josip Culej (1966.)
Mladen Šarić (1965.)
Zdenko Perica (1965.)
Zoran Grašić (1969.)
Ivica Vučić (1961.)
Luka Crnković (1970.)
Marinko Petrušić (1966.)
Janko Čović (1965.)
Željko Hrala (1968.)
Mladen Čatić (1971)