Na početku današnjeg razmišljanja želimo zahvaliti vatrogascima i pilotima kanadera koji sudjeluju u gašenju požara u našoj župi. Hvala i svima vama koji vatrogascima donosite hladnu vodu i ostale napitke. Zahvaljujući pomoći kanadera, požar je pod nadzorom.
Današnje razmišljanje bismo mogli svesti na jednu poruku: o Božjem pozivu i našem odazivu tom pozivu. Slušali smo danas Isusovu priču o dva sina i njihovoj reakciji na očev poziv. Jedan obećava ali ne čini dok se drugi opire ali ipak posluša oca. Koji smo mi od ove dvojice? U ljudskoj prirodi je da bude prkosan i neposlušan u određenim okolnostima. Još kada su tu uplete zlo koje čovjekovoj duši ne misli dobro,eto ti nevolje. Kroz povijest mnogih naroda vidjeli smo kako to biva kada se na Boga udara. Dragi prijatelji, odazovimo se zato Isusovu pozivu. Poslušajmo njegovu poruku za dobrobit nas i naše duše. Jer kada je on Sin mogao za spasenje tebe i tvoje obitelji dati svoj život slušajući Oca zašto ti dobri čovječe ne bi svome Bogu uzvratio sa bar malo ljubavi. Sa nadom da će tijekom dana ovaj požar uminuti želimo vam ugodniji početak novog radnog tjedna i neka vas sve prate mir i dobro.