Skoro je sredina listopada,a vrijeme kao da je ljeto tek završilo. Ali mi vjerujemo da se ništa na ovome svijetu ne događa slučajno. Ta Bog sa svime upravlja. I to mudro. O mudrosti je danas govorilo prvo čitanje. Ništa ne cijenih bogatstvo u usporedbi s mudrošću,kaže pisac i nadodaje: A s njome su mi došla sva dobra i od ruku njezinih blago nebrojeno. Cijenjena je ta mudrost. Ali u današnje vrijeme se sve manje upotrebljava u dobre svrhe.Koristi se mnogo puta ne na slavu Božju, već za prevaru i nadmudrivanje. Vidimo to svakodnevno u odnosu ljudi na položajima prema običnome puku. Na svaki mogući način običnog čovjeka se nastoji izigrati. Tobože radi višeg interesa kojeg nitko ne vidi osim njih. Da je iskrene mudrosti u ljudi u vlasti,zar bi mi morali svjedočiti raznim skupovima i demonstracijama. Zašto narod na ulicama i trgovima mora tražiti pravo i pravdu? Zar mu to nisu dužni dati oni koje je izabrao da ga vode! Zašto se to pravo nastoji ograničiti raznim prijetnjama i pritiscima. A svjedočimo tim prijetnjama zadnjih dana zbog prosvjeda u Vukovaru. Ova je zemlja žedna pravde! Bog voli pravdu! Kako se nazivati vjernikom ,a ništa ne činiti da se ta pravda ostvari. E ali današnja poslanica nam veli da Riječ Božja prosuđuje nakane i misli srca. Sve je, naprotiv, golo i razgoljeno očima Onoga komu nam je dati račun. Tako piše Sveto pismo! Dakle sve nas čeka završni račun. Isus nam u današnjem Evanđelju pokazuje koliko se uzalud truditi i oslanjati samo na ovozemaljsko blago. Lijepo je imati,ali ako smo svoj život samo potratili na materijalno,a zanemarili duhovno,onda nam uzalud sav trud. Čovjek pred Boga ništa ne nosi osim svojih djela. A ona odlučuju kakva je čovjekova budućnost u vječnosti. Zato dobri vjerniče,moli i radi. Nastoj imati,ali ne dopusti da materijalno nadvlada ono duhovno. A onima koji nas vode neka uzor i primjer kako se voli narod i Domovina bude blaženi Alojzije Stepinac,a ne neka središta moći u Europi i svijetu koja nastoje odbaciti Boga,a u čovjeku ubiti ono duhovno. Danas smo u našoj župi imali imali krštenje petog djeteta u obitelji. To je neizmjerno blago. Stigle su čestitke i darovi iz nadbiskupije koje je uručio župnik don Dražen Dukić,a tome se pridružila i udruga HKZ”MI” sa svojim skromnim prilogom i poklonom koje je u ime udruge uručio Jurica Ćopo. Dao dobri Bog više ovakvih događaja u našoj župi i domovini Hrvatskoj. Mir vam i dobro!