Dušni je dan. Jučer smo se kao vjernici osjećali veselo i svečano zbog svih onih koji su postigli svetost. Danas pak pomalo osjećamo sjetu kod odlaska na groblja gdje uz zvuk zvona i pogled mnoštva svijeća i cvijeća uz grob naših najmilijih naviru sjećanja na one kojih više nema tu sa nama. Kao da su još jučer bili tu. Hodali, smijali se i plakali zajedno sa nama. Dijelili dobro i zlo. Međutim, svjesni smo da sve što ima početak ima i svoj kraj. Ljudski život nije iznimka. Ali za vjernik zna da smrt nije kraj. To je za one koji su zaslužili početak vječnosti sa Bogom. Vječnosti bez suza i patnje. Vječnosti u očekivanju susreta sa nama koji još hodimo u ovozemaljskom življenju. I mole oni za nas. Da bi nam pripravili kutak raja za vječnost. Zato i mi naše molitve upravimo dragom Bogu za one koji još nisu dostojni biti sa Stvoriteljem. Jer kao što je rekao don Dražen jutros na svetoj misi: Krist svojom smrću na križu nam je osigurao život vječni. Neka naše molitve budu usmjerene tome cilju. Mir vam i dobro!