Bogoslovljena vam svetkovina Bogojavljenja dragi prijatelji.
Jutros smo dvjema svetim misama proslavili ovaj stari kršćanski blagdan. Prva misa u 8 sati bila je za svečare kojima čestitamo dan njihovih obiteljskih zaštitnika. Na drugoj misi u 10 sati bio je blagoslov vode i soli. Svetkovina je ovo Božjeg očitovanja ljudima,ulaska Boga u naš život, započeo je propovjed don Dražen. Na Božić smo se spominjali Božje objave Židovima, a danas cijelom svijetu. Na Božić su se Isusu klanjali pastiri koje je Bogu dovela poniznost, a danas su mu se došli pokloniti mudraci koje je Bogu dovela mudrost i znanje. Mnogi danas mudruju, hvale se vjerom i poznavanjem Isusa, a ponašanje im je daleko od kršćanskog življenja nastavio je župnik. Ponašanje je to koje niječe Boga slično Herodu koje je danas rašireno po svijetu. Dopustimo Bogu da bude sa nama, rekao je don Dražen, a sveta misa, prakticiranje sakramenata nas približava Bogu. Na kraju nas je pozvao da slijedimo u ponašanju mudrace, a ne Heroda i neka sa ovog misnog slavlja ponesemo Božji blagoslov i vratimo se svojim domovima kao bolji kršćani.
Napominjemo da je u subotu Gospa od brze pomoći, sveta misa je u devet sati, a u nedjelju slavimo Krštenje Gospodinovo i završetak je Božićnog vremena.