Crkva u Hrvata slavi danas blaženog kardinala Alojzija Stepinca. Hrvati danas slave blaženog kardinala. Jutros je i u našoj župi bila misa i proslavljen je današnji spomen na nadamo se brzo svetog kardinala Stepinca. Zanimljivo je da i nakon toliko godina slobode još ima onih koji podržavaju sustav koji je ubio kardinala Stepinca. Slavi se tako rođendan masovnig ubojice Tita, nastoje se učiniti popularnim komunističke razbojnike kao što je bio Che Guevara, imena ulica i trgova naših gradova i sela još uvijek nose imena zločinaca koji su odgovorni za progon i ubojstva našeg naroda. Žalosno je da nakon trideset godina u Hrvatskoj još živi komunistički duh. Da ljudi koji su vršili progone našeg naroda u bivšem sustavu i njihovi sljedbenici i danas sudjeluju u javnom i političkom životu naše domovine. Zamislite da je u Njemačkoj sedamdesetih godina slavljen Hitlerov rođendan?! Očito će još trebati godina da naša domovina Hrvatska raskrsti sa zlima fašizma i komunizma kojima se suptostavljao blaženi Stepinac. Kažu da narod koji ne uči iz svoje povjesti tu povjest ponavlja. Jesu li Hrvati savladali svoju povijesnu lekciju ili nas čeka ponavljanje? Gledajući neke tv emisije, čitajući novine i razne portale, slušajući naše zakonodavce kako donose razne konvencije i zakone,čini se da smo ponavljači. Daleko je ova Hrvatska od Hrvatske kakvu je želio Stepinac. Ali kako nada zadnja umire,tako se i mi nadamo da će jednoga dana Hrvatska postati istinska zemlja kakvu je želio blaženi kardinal Stepinac.