U ‘edukativnim videima’ učiteljica objašnjava djeci da su “možda gay”, ako osobu istog spola vole “na malo drugačiji način nego što uobičajeno vole svoje prijatelje.”

Vodeća britanska televizijska kuća BBC počela je s emitiranjem niza edukativnih videa namijenjenih djeci između 9-12 godina u kojima podučavaju djecu kako postoji preko stotinu “rodnih identiteta”, objašnjavajući da ljudi koji se ne slažu s time “jednostavno ne znaju za bolje”.

U jednoj od epizoda naslovljenoj “Razumijevanje spola i rodnih identiteta”, BBC objašnjava da rod nije biološko obilježje nego odražava “ono što ste iznutra”.

“Postoji mnogo rodnih identiteta”, jedna učiteljica objašnjava djeci. “Znamo da postoji muški i ženski, ali danas postoji preko 100, ako ne i više, rodnih identiteta”, nastavila je primijetivši kako “postoje i neki ljudi koji sebe nazivaju queer, koji kažu: ‘Ne želim biti ništa određeno, želim samo biti ja.’”

U drugoj epizodi pojavljuje se učiteljica koja je vjenčana s osobom istog spola. Ona, između ostaloga, tumači djeci da su “možda gay”, ako osobu istog spola vole “na malo drugačiji način nego što uobičajeno vole svoje prijatelje.”

U ‘edukativni serijal’ je uključena i transrodna aktivistkinja koja je rođena kao žena, a sada je odabrala ime Leo Lardie. Aktivistkinja djeci govori o svom ‘prijelazu’ iz jednog spola u drugi, uključujući i govor o svojim genitalijama.

Serijal je izazvao raspravu u Britaniji u koju je bio uključen i poznati britanski novinar Piers Morgan koji je jedno vrijeme radio za CNN, a sada vodi emisiju Good Morning Britain.

Morgan, koji je bio kritičan prema videima, ušao je u prepirku s novinarom Benjaminom Butterworthom, homoseksualcem koji je branio BBC.

Morgan je tijekom razgovora s Butterworthom upitao “Smijem li se identificirati kao pingvin u londonskom akvariju, koji navodno ima gay roditelje koji ga trenutno odgajaju kao rodno neutralnog? Dopustite mi da vas pitam, mogu li se u ovom novom svijetu samoidentifikacije identificirati kao nebinarni pingvin?”

“Pa, vi niste pingvin, upotrijebite malo zdravog razuma. Takve stvari se ne događaju”, odvratio je Butterworth, na što je Morgan poentirao:

“Kako se usuđujete reći mi da se ne mogu tako identificirati! Kako se usuđujete vrijeđati me! Vidite li kako ovo funkcionira Benjamine?”

Ivo Džeba | Bitno.net