Večeras smo svetom misom započeli sveto trodnevlje. Bio je obred pranja nogu apostolima,a na kraju mise prijenos svetohraništa u procesiji uz „Divnoj dakle tajni ovoj“ koju su otpjevali naši pivači. Zlatnu krunicu su otpjevale pivačice. Župnik je u propovijedi spomenuo da je Veliki četvrtak dan ulaska u sveto trodnevlje. Crkva se večeras spominje tri stvari: Kao prvo,spominje se pranja nogu apostolima. Tu Isus pokazuje poniznost,rekao je don Dražen. Služi apostolima. Preuzimasvav naš jaram grijeha na sebe. Drugu stvar koje se Crkva spominje jest ustanovljenje svete mise i pričesti. Isus nam daje svoje tijelo,rekao je župnik. Pozvao nas je da koristimo tu milost i često primamo svetu pričest. Na neki način tim činom činimo dobro i sebi i drugima. Treća stvar koje se Crkva spominje jest Sveti rede,svećenička vlast. Isus je daje apostolima na posljednjoj večeri. Don Dražen je istaknuo Isusove riječi: Ljubite jedni druge kao što ja vas ljubim. Kršćani se trebaju prepoznati po toj zapovijedi. Isus ljudima daje mir. A mir današnjem čovjeku tako puno znači. Kad ima mir,čovjek se osjeća jači,rekao je župnik. Kršćanin se treba truditi živjeti vjeru. Misa, sveta pričest, to su znakovi naše vjere. Pozvao nas je da čuvamo molitvu u našim obiteljima. U našim domovima. Neka nam vjera bude čvrsta stijena. Na kraju propovijedi župnik nas je pozvao da idemo na svetu misu, prakticiramo sakremente, činimo sve na slavu i spomen Isusa Krista. Eto dragi prijatelji,u iščekivanju smo Uskrsa. Tišina je zavladala u našim crkvama, zvona su utihnula,slavlja ni pjesme nema. Tmina smrti se spustila. Ali Zlo ovom svojom pobjedom ustvari sebi pribavlja poraz. Jer uskrsnuće je ustvari pobjeda dobra nad zlom. Iskoristimo ovo vrijeme i promislimo kako kao ljudi od vjere možemo stati na stranu pobjede. Evo slikovni zapis sa večerašnjeg misnog slavlja koji je napravio Jure Zovko.