Proslavili smo večeras svetom misom početak trodnevlja. Na žalost zbog trenutnih prilika izostali su dijelovi večerašnjeg obreda,pranje nogu apostolima,prijenos Presvetog sa procesijom. I pomiješani su osjećaji vjernika. U srcima tinja radost zbog blizine Uskrsa,ali i tuga zbog izostanka punine proslave i dočeka te najveće svetkovine naše svete vjere. Nadamo se samo da ovo neće ostati trajno stanje proslave naših blagdana i svetkovina.

Na početku propovijedi don Dražen je sponuo da večeras slavimo ustanovljenja svete mise i svećeničkog reda. Naveo je primjer ljubavi koji Isus iskazuje pranjem nogu svojim učenicima. Primjer je to ljubavi jednih prema drugima,istaknuo je župnik. Ljudi često smatraju poniženje nečim lošim, međutim poniženje koje je u službi dobra čovjeka čini uzvišenijim. Istaknuo je Isusovu zapovjed učenicima da nema veće ljubavi nego položiti svoj život za bližnjega. Juda je bio totalna suprotnost,bioje vezan samo za materijalno,za novac. Izdaja je to svojegučitelja. Na žalost,današnji čovjek često ide primjerom Jude. Izdaje Isusa psovkom,izbjegavanjem svetih sakramenata,nedolaskom na misu,rekao je župnik. Na kraju nas je pozvao da slijedimo Isusov primjer i ljubimo jedni druge. Prilažemo slikovni zapis sa večerašnjeg misnog slavlja s nadom da ćed slijedeće godine biti bolje. Ali tako smo mislili i lani. Zar ne? Laku vam noć i nek vas prate mir i dobro.