Kad dođem, hoću li naći vjere na zemlji? Pitanje je to koje je postavio Isus.  Kada se osvrnete oko sebe i vidite sve događaje koji se redaju kao na tvorničkoj traci upitate se: Ima li uopće više vjere na ovoj Zemlji? Ima li vjere u mojem gradu,u mojem selu,ima li vjere u mojoj obitelji? U što se to pretvara naše društvo? Trudi li se itko zaustaviti lose stvari koje se događaju? Dok stranice crne kronike u dnevnom tisku zauzimaju sve više prostora,mi kao da ostanemo zatečeni sa onim što čitamo ili o čemu slušamo. Razbojništva, nasilje, evo jučer I pokušaji otmice djece,na žalost i ubojstvo noćas. Prema ovim stvarima ovaj gospodarski kriminal javnih osoba i časnih zastupnika izgleda kao neka mala stvar. O vršnjačkom nasilju,obiteljskom nasilju, uništenim brakovima izgleda ne treba niti pričati. To kao da postaje normalno. Na žalost,to se sve odvija pred očima onih koji jako dobro pamte,a to su djeca. Naša djeca. I ona pomalo gledajući sav ovaj nered,uzimaju da je to sve tako kako i treba biti. I pomalo rasu sa tim spoznanjem. I kada dođu u odraslu dob onda dobijemo društvo u kojem ono što je dobro postaje nepoželjno,oni koji se ponašaju živeći po Božjim zakonima postaju predmet ismijavanja. Mislite da to nije tako? Osvrnite se malo oko sebe. Pa veći naslov u medijima zasluži vijest o nekoj propaloj glumici koja je u novoj vezi ili o šetnji neke nazovi pjevačice po našem gradu od vijesti o nekom dobrom djelu ili o obitelji sa puno djece koja svojim radsom postigne napredak. U što se to pretvaramo dragi prijatelji? Tko je tome kriv? I svatko će uprijeti prstom na drugoga. A svi smo krivi! Roditelji jer ne razgovaraju sa djecom,važnije sui m druge stvari ili ih muče druge brige. A najvažnije briga je dijete i njegov odgoj. Krivi su učitelji i njihov strah od bijesa pojedinih roditelja koji ne shvaćaju da učitelj pomaže u odgoju djece. Krivi su župnici koji sa oltara ne upozoravaju na problem, strah ih je da će možda izgubiti na popularnosti kod svojih župljana. Kriva je i policija koja zatvara oči pred nedjelima i gleda da sa što manje truda zadovolji statistiku koju od njih traže vlasti. Društveni mediji i internet stranice promiču samo nered i lažne vrijednosti,a oni koji bi trebali opominjati samo šute. Mi tako nećemo i ne želimo. O sudstvu nećemo ni pričati. A osobe u javnom životu su čisti primjer kako se čovjek ne bi trebao ponašati. U svemu ovom ima i iznimaka koje su sve rjeđe. Ima li ovoj pošasti lijeka? Još uvijekl ima. Sve kreće iz obitelji. Ono što roditelji posade i uzgoje to i beru kad sazori. Ma i tu bude iznimaka,ali isto tako rijetkih. Iskustva,a i stanje oko nas nam govori da je to istina. Razgovarajte sa djecom dragi roditelji, hvalite lijepe stvari,kudite lose, budite primjer djeci kako se živi,jer će ona taj primjer slijediti. Bio on loš ili dobar. Zajednički ručak,neki zajednički posao, jedna mala zajednička molitva,pa Slava ocu nek bude za početak puno će značiti vašem djetetu. Puno više od neke serije na televiziji ili tipkanja po mobitelu u potrazi za tuđim poslovima. Vjerujte da je to tako. Pogled vase djece će vam reći da je to istina. Zagrlite ih danas, pohvalite za dobre stvari. Djeca zaslužuju ljubav i odgoj.  UIčitelji,svećenici,policajci i suci, nemojte se libiti izvršavati svoje dužnosti u društvu od kojeg i živite jer ćete  sami snositi posljedice svojih postupaka. Obitelj će biti onakva kakvu je mi sami uredimo. Skladna , puna razumijevanja ili u neredu. Isto je tako sa društvom ii okolinom u kojoj živimo.

Koliko je blizu DRUGI HRISTOV DOLAZAK?

Zadnja bitka između Boga i Sotone vodit će se preko obitelji i braka – riječi su to sestre Lucije dos Santos, vidjelice iz Fatime. Sestra Lucija napisala je to 1980. u pismu biskupu Bologne kardinalu Carlu Caffarru. – Svatko tko se bude zalagao za svetost braka i obitelji bit će proganjan i diskriminiran jer to je ključno pitanje na kojem sve počiva -.„Ona (Gospa op.a) je rekla meni i mojim rođacima da je Gospodin odlučio dati svijetu dva posljednja sredstva (lijeka) protiv zla, a to su sveta Krunica i pobožnost Bezgrješnom Srcu Marijinu! Ovo su dva posljednja moguća lijeka što znači da neće biti drugih!“ I sve se ovo ispunja dragi čitatelju. Zato vas dragi prijatelji,vjernici,katolici ovim putem pozoivamo da se ujedinite u istini,,a ne neredu koji vlada svijetom. I slijedite put koji nam je ostavio Isus,a ne neke lažne proroke i lažna božanstva. Budite ljudi,budite kršćani. Opravdajte to svoje ime. Mir vam i dobro.