Sve ono što vrijedi nalazi se u malim količinima, zlato,srebro,biseri…. Biblija većinom govori o muškarcima.  Mnogi će u tome tražiti dokaz kako kršćanstvo zanemaruje žene. Ali baš suprotno. Bog je ženama namijenio toliko veliku ulogu u svijetu da im je dao mogućnost stvaranja novog života. Bog toliko cijeni ženu da je iz njenog krila rođen Isus Krist. Trebaju li čovjeku veći dokazi od ovih? Ali na žalost, današnje društvo koje toliko pokušava promicati tzv ženska prava, daleko je od Božjeg poimanja prava žene. Danas smo slušali čitanje knjige mudrih izreka koje govori o ženi. Naglašava ovaj pisac sve ženine vrline. Ali jedna rečenica donosi svu istinu: „Lažna je ljupkost, tašta je ljepota; žena sa strahom Gospodnjim zaslužuje hvalu.“. Ova rečenica u današnjem društvu sigurno izaziva podsmjeh. Jer čemu onda napuhane usne, plastični umeci i ostali dodaci koji od žena stvaraju lažnu ljepotu.  Te žene nisu ni svjesne koliko su podlegle poniženju kada se na njih samo gleda kao objekte, a ne osobe. Međutim,svatko u tome neredu i izvrćanju stvari zaboravlja jedno; Sve je prolazno! Svemu dođe kraj ma koliko ga pokušali odgoditi. Ljudi ne misleći na taj kraj žive svakakvim životom, često nedostojnim čovjeka vjernika iako se takvim prikazuju. Misle da su sigurni i svemoćni. Sveti Pavao takve upozorava da se trgnu i probude da ne bi bilo kasno.  Isus kroz prispodobu o talentima koju priča svojim učenicima nagovještava kakav kraj čeka one koji svoje talente dobivene od Boga upropaštavaju. Sveti sakramente bi mogli nazvati  su talentima po kojima katolik treba živjeti. Umnažati ih i unaprijeđivati, a ne da mu služe samo kao podatak u župnim maticama ili državnim statistikama.  Dvije poruke na kraju Isus govori. Prva veli; ‘Valjaš, slugo dobri i vjerni! U malome si bio vjeran, nad mnogim ću te postaviti! Uđi u radost gospodara svoga!’ Dok druga govori o lijenom sluzi kojem Gospodar među ostalim veli; A beskorisnoga slugu izbacite van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi.’«

Dragi prijetelji,  o nama ovisi kakav će nam biti kraj. Ne o Bogu,već o nama samima. Bog će samo na kraju sabrati dobre i loše stvari svakoga od nas. I što prevlada, tako će nam biti. Ugodan vam ostatak ovog lijepog nedjeljnog dana i neka vas prate mir i dobro.