Koliko smo puta u ovim našim osvrtima spomenuli kako mediji u današnjem društvu imaju strahovitu moć. I mogli bismo reći da jednim dijelom oblikuju javno mnijenje,ili bar to nastoje učiniti. Često iza toga stoje razne druge stvari. Jeste li možda igdje pročitali članak o stanju epidemije u Tanzaniji? Skoro pa sigurno niste. Zašto? Pa jer taj članak govori kako je predsjednik te države proglasio trodnevni post i molitvu da se zaustavi to zlo. I narod ga je slijedio. U Tanzaniji su oko dvije trećine stanovnika kršćani. A dio javnosti je tu odluku ismijao i omalovažavao predsjednika. Mi vjerujemo da je Bog učinio čudo. Više o ovome imate na župnom webu.

Treća je nedjelja Došašća. Danas je sveta Lucija i materice,pa čestitamo imendan Lucijama,a i  svim majkama njihov dan.Također smo danas imali i krštenje. Roditeljima ovim putem čestitamo,a kršteniku želimo obilje Božjeg blagoslova.

Neki dan smo spomenuli kako je čovjek često nezadovoljan I to svoje nezadovoljstvo puno puta prenosi i na svoju okolinu stvarajući neugodan ugođaj. Današnje prvo čitanje govori o radosti. Ma gledajte,ako čovjek živi u okruženju gdje su svi nezadovoljni,tužni ili bijesni,kakav on može biti nego takav. Ako bi bio drugačiji,smatrali bi ga čudakom. Naša vjera odiše nadom i optimizmom. Zašto onda u dosta kršćana vidimo pesimizam i pomanjkanje radosti.  Jednim dijelom su tome krivi mediji koji nas stalno bombardiraju lošim vijestima. Dobre vijesti ni za lijek. Međutim,krivnja je pomalo i na nama. Slaba vjera često dovodi do beznađa u koje upadamo. Vidjeli ste vjeru ljudi iz Tanzanije. Da u nas tako nešto netko pokrene sigurno bi bio ismijan. Vlada li onda u našem društvu kršćansko ozračje koje toliko volimo spominjati? Radujem se u Gospodinu, radujem,veli sveti pisac. Dolazi nam vrijeme proslave velikog događaje koji će promijeniti svijet. Božić nam je pred vratima. Zašto onda zatomljujemo našu kršćansku radost? Dobri čovječe mkoji čitaš ovaj tekst. Budi radostan,jer Bog je uvijek uz tebe. Spreman te je uvijek saslušati. Tvoja radost nek bude uzrok radosti i tvojeg bližnjeg. Sveti Pavao nam veli da se radujemo i budemo zahvalni. Budimo zato kao sveti Ivan koji priprema ljude za dolazak Isusa. Neka ljudi po našim djelima i po našem ponašanju vide da smo Kristovi sljedbenici ne samo na papiru nego i da svojim življenjem svjedočimo vjeru u Isusa Krista. Želimo vam mir i dobro i da ostante zdravi.