Jutros smo proslavili svetog Roka. Sveta misa je bila na groblju. Tu smo se molili među našim precima. Mi smo molili za njih, a oni za nas. Ujedinjeni smo bili u svetoj misi. Možda najposjećenijoj ako ćemo kontati nas žive i njih preminule. Zapalili smo im svijeće, posjetili njihove grobove, uputili im par riječi jer vjerujemo da će ih čuti. Oživjeli ih na tren u našim sjećanjima. Zajedništvo je to nas i naših dragih kojih više nema. Jer sjećanja nam nitko oduzeti ne može. Uputio je i don Dražen lijepe poruke o ljubavi prema bližnjem i pomaganju nevoljnika. Pozvao nas da slijedimo svetog Roka. Da budemo kršćani koji će se oduprijeti modernoj” kugi” zakona koji se donose da bi obezvrijedili kršćanske vrijednosti, koji udaraju na poredak što ga je Bog uspostavio na krugu zemaljskom. Svima vama želimo blagoslovljenu današnju našu zavjetnu svetkovinu. Posebne čestitke onima koji nose ime ovog velikog sveca ljubavi i dobročinstva. Zanimljivo je da je ova crkva na groblju jedno vrijeme bila i naša župna crkva gdje su se svakodnevno služile svete mise. Svetkujmo zato dragi župljani naše svetkovine i održavajmo zavjete živim. Mir vam i dobro!