Ja domovinu imam,tek u srcu je nosim.
I brda joj i dol
Gdje raj da ovaj prostrem,uzalud svijet prosim
I gutam svoju bol. 
Tek kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
TO MOJ JE, MOJ JE DOM! (s.s.kranjčević)

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

                                        Domovino Hrvatska sretan ti rođendan!

Slavimo danas Dan državnosti. Dan kada je Sabor donio odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske. Zamišljali smo dragi prijatelji našu Domovinu kao zemlju sretnih ljudi, zemlju u kojoj će ljudi moći živjeti od svojega rada, zemlju u kojoj će stariji uživati u smiraju života…..sanjali smo…..i još sanjamo….Doći će taj dan, budite sigurni u to. Jamac toga su tisuće života položenih na oltar Domovine. Bezbrojne molitve koje svakog dana vapiju Bogu za jednakost i pravdu. Jer narod koji ima Mariju za kraljicu,a svetog Josipa za zaštitnika ne može propasti usprkos svima onima koji rade u korist naše štete. Vjerujte u to. I budi ponosan hrvatski branitelju, majko i oče, djede i bako. Hrvatska je tvoja domovina! Živjela je i živjet će. I zato s ponosom reci: To je moja Domovina! Zemljo Hrvatska, Bog te blagoslovio!