Proteklih par dana u našoj Domovini smo se prisjećali možda najstrašnijeg stradanja našeg naroda kroz povijest. Desetine tisuća ljudi pobijeni su bez ikakva suđenja. Krivnja im je bila to što su bili na poraženoj strain,ili samo to što su Hrvati i našli su se tu u zbjegu zbog straha za vlastiti život. Kako živimo u vremenima uljuđene demokracije kako neki vole tepati ovom dobu, tako smo se I nadali da će s vremenom istina pobjediti laž,i da će se bar tom istinom ublažiti bol koju mnogi još osjećaju kao posljedicu događaja na Bleburgu i Križnom putu našeg naroda. Ali očito je otac laži,Sotona kod nekih prejak I ne da se maknuti u stranu. Vidjeli smo to. Na primjeru Sarajeva kada su se sve paklene sile udružile da spriječe slavljenje mise Vrhbosanskog nadbiskupa I kardinala Vinka. I uz prijetnje i pritiske,i nepotrebna opravdanja misa je održana. U isto vrijeme tisuće građana Sarajeva je uz pjesmu  slavilo sustav koji je činio te zločine. Prijetilo katolicima i Crkvi. I to kardinalu koji svim svojim bićem tijekom rata zagovarao opstanak Bosne I Hercegovine i dijelio pomoć koja je stizala svima bez obzira na narodnost. Zahvalnosti i snošljivosti ni za lijeka ovih dana. I teško će se steći ponovno povjerenje između katolika i ostalih građana Sarajeva,tog najvećeg grada Hrvata u Bosni I Hercegovini. Na žalost zlo nikada ne miruje. Što ostaje vjernicima. Molitva i uzdanje u Boga jer su od nadležnih političara vlastitog naroda često zanemareni. Sjete ih se po potrebi. Bog uslišava molitve svojih vjernih,pa će tako molitve i ovog vjernog puka vjerujemo biti uslišane. Potreban je strašan trud da bi se promjenila i omekšala ljudska srca.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.

Vidjeli smo to u današnjem čitanju kada je Filip otišao u Samariju i svojim trudom obratio silu naroda. To bi bila i dužnost svakog vjernika. Svojim djelima i rječima pridobiti ljude za Krista. Ne koristiti svoju omiljenost za sebe,već za slavu Boga. Pošteno govoreći,i učenici su mogli iskoristiti moć koju im je Bog dao da ozdravljaju ljude za sebe i svoj probitak. Kao možda današnji političari. Ali nisu. Iskoristili su je na slavu Boga,obrativši mnoštvo ljudi. Isus se obraća apostolima i preko njih svima nama. Obećaje nam da naše molitve nisu uzaludne,da ih On čuje.  Ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja,kaže nama svima.  “Tko ima moje zapovijedi i čuva ih, taj me ljubi; a tko mene ljubi, njega će ljubiti Otac moj, i ja ću ljubiti njega i njemu se očitovati.« Rečenica u kojoj je sve rečeno. Eto dragi prijatelji znamo što nam je činiti. Isusove su nam riječi jasne i nedvosmislene. Slušati Ga. I nema straha za smjer kojim naš život ide. Ugodan vam početak radnog tjedna I želimo vam mir I dobro! Za kraj poslušajte i pogledajte Kraljice Neba na kraju današnjeg misnog slavlja.

Šesta vazmena nedjelja….Kraljice neba…

Gepostet von Župa sv. Ante, Komin am Sonntag, 17. Mai 2020