Dragi prijatelji na naš četvrti rođendan u rad smo pustili novu web stranicu. Nova i modernija,prilagođena svim uzrastima. Evo prve smo četiri godine prošli i uz Božju pomoć i vašu podršku nastavljamo dalje. U ovaj današnji dan slušali smo lijepe poruke iz današnjih čitanja. Proklet čovjek koji se uzda u čovjeka, a blagoslovljen koji se uzda u Gospodina. Poruka je to iz prvog čitanja proroka Jeremije. Izrečena je u vrijeme ratova koje je vodio Izrael. I umjersto da se uzda u Boga i savezništvo sa Onim kojeg nitko nije niti će Ga ikada pobijediti, narod za saveznika bira Egipćane. I što se događa. Bivaju poraženi,osvojeni i opljačkani. Odvedeni u dugogodišnje ropstvo. Odrekli su se Boga i nisu dobro prošli. Mudri ljudi današnjice upozoravaju i naš narod da ne ostavlja Boga. Da se ne uzda u lažne proroke. Posebno se to odnosi na ljude koji vode ovu zemlju. Slušaju li oni glas razuma ili srljaju u kojekakve zajednice koje žele i našem narodu nametnuti drušvo u kojem ni Bog niti vjera nisu poželjni. I vidimo da su pritisci snažni. I djelotvorni. Ta usvojaju se ili će biti usvojeni zakoni koji udaraju na Božji zakon. Glasovi da je vjere previše u društvu su sve glasniji. Žalosno je da mnogi što se nazivaju vjernicima podržavaju ovakva razmišljanja govoreći: Crkva se previše miješa u politiku. Ne znaju da je ta tvrdnja kriva. Jer politika se bavi Crkvom i naukom Isusa Krista pokušavajući taj nauk potisnuti raznim zakonskim rješenjima. Što bi Crkva trebala? Šutjeti! Ne smije šutjeti jer mora braniti vrijednosti koje je Bog ostavio čovjeku. Da je to tako potvrđuje nam današnje Evanđelje. Donosi nam događaj gdje Isus naučava apostole. Govori im o blaženstvima i proklevstvima. Blago vama kad vas zamrze ljudi i kad vas izopće i pogrde te izbace ime vaše kao zločinačko zbog Sina Čovječjega! Jeste čuli. Kršćani su pozvani biti prorocima. Dužni smo braniti svoju vjeru i kada je to zgodni i kada je nezgodno. Ta stotine su i tisuće litara krvi prolivene za tu svetu vjeru. Zar ćemo tu krv pogaziti? Krv je prolivena i za naš Domovinu da bismo slobodno tu vjeru mogli prakticirati. Zar ćemo pogaziti kosti mrtvih branitelja i pljunuti na suze hrvatskih majki koje su čeznule za slobodom. Ma Isus govori: „Ne bojte se! Bog je na vašoj strani!“ Slušamo li mi Isusa ili razne ovozemaljsko gospodare? Odakle nam obraz doći nedjeljom na svetu misu,moliti Boga i Njegove svece da nam pomognu,ako mi sami u našem životu zanijekamo svojim postupkom ili izborom toga istog Boga. Jer pristajanje uz ljude koji nijekaju zakone Božje i donose zakone protivne Bogu jest izdaja samoga Boga. Zakon o pobačaju je naprimjer jedan od takvih zakona. Taj zakon će izglasati oni koji se zovu vjernici,uz podršku vjernika koji su ih birali ili će ih birati. Treba se na kraju dana pogledati u ogledalo dragi prijatelji. Jesam li ja danas svojim postupkom sačuvao obraz vjernika i katolika? Ili sam to samo na papiru! I zato se ne bojte dragi prijatelji. Jer ako te zbog tvojeg mišljenja ljudi današnjice čudno gledaju ili vlast progoni, ako plivaš protiv struje u svojem domu,selu ili gradu,u svojoj stranci ili svojem društvu,to znači da si Isusov učenik. A Isus je tada na tvojoj strani! Ako se bojiš da zbog svojih stajališta nećeš biti popularan,sjeti se samo Isusa. Ni On nije težio niti slavi niti popularnosti. A pogledajte danas gdje je On,a gdje su ostali. Izaberite pravu stranu. Mir vam idobro!