Dragi župljani i dragi čitatelji, danas na mali Uskrs naša je župa proslavila jedan lijepi događaj. Desetero naše djece primilo je Prvu svetu pričest. Od danas i oni u punini mogu slaviti svetu misu s ostalim vjernim pukom. Naši prvopričesnici su: Sonja Batinović, Ana Ćopo, Lucija Ćopo, Ante Dugandžić, Dea Dugandžić, Miro Dugandžić, Frane Glučina, Tea Kapović, Jelena Medak i Stanko Vlahović. Ovim putem čestitamo njima i njihovim roditeljima, te ostaloj rodbini na ovom lijepom danu. Don Dražen je u propovijedi rekao da danas slavimo Božje milosrđe, ljubav Isusova srca za sve ljude. Danas djeca primaju Božji dar, primaju Isusa. To će im biti duhovna hrana kroz cijeli život. Naglasio je da Isus darujući sebe ljudima, daje dar koji se ne može usporediti ni s jednim drugim darom. Dotaknuo se župnik i roditelja. Rekao je da je današnji dan nagrada roditeljima za trud koji su uložili u svoju djecu. Pozvao je roditelje da i dalje ustraju u vjerničkom odgoju djece, da budu primjer djeci. Isus želi vidjeti na svetoj misi i roditelje i djecu. Djeca slijede postupke svojih roditelja, rekao je. Zatim se obratio djeci pozivajući ih da mole Boga za svoje roditelje. Na kraju nas je sve skupa pozvao da budemo djeca Božje ljubavi slijedeći Njegove zapovijedi. Slijedite Isusa jer On je put, istina i život. Na kraju svete mise župnik je zahvalio svima koji su doprinijeli da ovaj dan protekne u lijepom ugođaju i živom sjećanju svih nas, a posebno prvopričesnika.