Početak je Došašća. Priprave za Božić. U ove četiri nedjelje do Božića nastojat ćemo postići mir u našim srcima da bi što dostojanstvenije dočekali rođendan našeg Spasitelja. Kroz sve ove vijesti oko nas čini se to kao nemoguća misija. Zaokupljeni vijestima oko virusa,”ispod radara” je mnogima prošla vijest iz središta EU koje se još jednom dokazalo kao središte zla. Odakle dolaze razni antivjerski i proutubožji zakoni. Naime,njihova skupština je donijela rezoluciju koja potiče i odobrava pobačaj. I u svemu tome lijepo je bilo vidjeti da su naši predstavnici glasovali protiv te rezolucije. Članovi su to stranke HDZ. Kao što ih znamo često kuditi, sada ih je red pohvaliti što su smogli vjerničku hrabrost i u takvom središtu zla digli ruku protiv. Još kada bi našoj Domovini krenuli tim putem…ali očito su vođe još uvijek prejake da bi to dopustile. U prvom čitanju danas prorok Izajija postavlja pitanje: Zašto, Gospodine, zašto si dopustio da odlutamo s tvojih putova, zašto dade da nam srce otvrdne da se tebe više ne bojimo? Isto pitanje bismo mi mogli postaviti danas u našem vremenu. Današnji ljudi sve manje drže do riječi Božje. Zanemaruju je,ponašaju se kao da Bog ne postoji. Primjer su za to zakoni koji se donose,a za koje često glasuju i vjernici, katolici. I u tom svom ponašanju gube svoju postojanost. Postaju neprepoznatljivi kao vjernici-katolici. Svojim glasovanjem za takove stranke brišu kršćanski identitet zemlje u kojoj žive. Prorok Izajija ih uspoređuje s otpadnutim lišćem koje vjetar odnosi. A takvih je na žalost sve više i više. Ova epidemija je razotkrila mnoge koji su se skrivali iza svojih svjetovnih ili duhovnih titula ili vjerskih opredjeljenja. U dobru je lako dobar biti,ali na muci se poznaju junaci, rekao bi naš narod. A muka je. I to velika. I mnogi umjesto borbe biraju bijeg, povlačenje. To pravdaju sa raznim izgovorima nadajući se da će kad ovo prođe biti sve kao I prije. A neće. Sigurno. Jer sada, ovaj tren, naše ponašanje određuje našu budućnost. I budućnost Crkve kojoj pripadamo. “O da razdreš nebesa i siđeš: pred licem tvojim tresla bi se brda”,govori sveti pisac. I mnogi bi se postidjeli svojih postupaka,svoje vjere u Boga. A znate da će taj dan doći. I svatko će biti suočen sa svojim postupcima ili nepostupcima. Jesi li radio svoj posao vjerniče, jesi li bio budan i bdio ili si se prepustio svijetu koji je umjesto tebe odlučivao što ćeš i kako ćeš raditi.Pa čak ti i određivao hoćeš li ili nećeš ići na svetu misu. “Što ću jadan tada zborit,komu ću se zagovorit, kad i dobre strah će morit”. Zato dragi prijatelji bdijte, ne dopustite da vas riječi mnogih iz ovoga svijeta, a na žalost i Crkve odvrate od vjernosti Isusu Kristu. Jer kad dođu posljednja vremena, On će vidjeti je li svatko od nas radio svoj posao. Danas je bio blagoslov adventskih vijenaca. Neka njihove svijeće u našim domovima donesu Kristovo svjetlo i mir.
Mir vam i dobro!