Danas slavimo svetu Mariju Goretti. Malena je Marija mučki ubijena u dobi od samo 12 godina čuvajući svoje djevičanstvo i vjeru u Krista, kralja mučenika. Teško je zadržati osjećaje dok razmišljamo o poslijednjim trenucima života ovog svetog djeteta. Ni prijetnje ni četrnaest uboda nožem u njeno maleno tijelo nisu pokolebali vjeru ovoga giganta vjere. I još kad znamo da su joj zadnje riječi bile želja da zajedno sa ubojicom bude u raju ostajemo bez riječi i možemo se samo diviti i moliti nebeski zagovor toga nevjerojatnog djeteta.

Više od 100 godina je prošlo od tog događaja, ali priča koja slijedi opet uključuje jedno dijete kako se hrabro suprotstavlja silama pakla. Doduše, ne na isti način kao Marija Goretti, ali svejedno ostajemo posramljeni razinom naše vjere.

Naime, početkom mjeseca desetogodišnja je Kaysey odbila sudjelovati u promotivnim aktivnostima LGBT zajednice. Svi su učenici dobili zadatak da obojaju neke slike sa izraženom LBGT tematikom. Kaysey i njezin prijatelj iz klupe Farrell, oboje iz kršćanskih obitelji, su zamolili učitelja da ne sudjeluju u nastavi što je odbijeno jer jer to dio školskog kurikuluma. Poslije su djeca 5 sati zadržana na ispitivanju i zastrašivanju. „Kako se usuđuješ?“, „Ti si razočarenje za školu!“, „Zašto želiš da gay osobe umru?“ samo su bila neka od pitanja na koja su djeca morala odgovarati u tom višesatnom teroru. Na kraju je škola odlučila da će suspendirati Kaysey i Farrella na 5 dana (praktički na 5 dana izbaciti iz škole). Na sreću, javnost je saznala za te događaje te ravnateljicu škole prijavila vlastima i vidjet ćemo kako će se ta stvar odviti sa pravne strane.

U međuvremenu jedna je televizija razgovorala sa Kaysey. Divimo se dubini riječi i ljubavi prema istini jednoga djeteta: “Prije LGBT svi su znali kojeg su roda, ali ljudi su sada zbunjeni i govore da su biseksualni ili transeksualni zato jer su zbunjeni. Prije su jasno znali što jesu, a što nisu. To jako utječe na drugu djecu jer gube samopouzdanje i počinju se pitati jesu li oni baš ta osoba ili neka druga. Prije nego se to počelo događati ljudi su znali tko su, a sada škola nudi izbor djeci da mogu sama izabrati kojeg su roda već sa 4 godine.”

Kad mi odrasli šutimo ima tko će progovoriti.

Neka Bog obilato blagoslovi Kaysey i Farrella, a sveta Marija Goretti neka im bude zaštitnica.