ZAGREB/VATIKAN (IKA)

U ime biskupa Hrvatske biskupske konferencije (HBK), vjernika i svih ljudi dobre volje, predsjednik HBK i zadarski nadbiskup mons. Želimir Puljić uputio je poruku podrške i molitvene blizine papi Franji, izvijestio je Tiskovni ured Hrvatske biskupske konferencije u ponedjeljak 5. srpnja.

Vaša Svetosti, 

saznavši za Vašu hospitalizaciju i operaciju kojoj ste bili podvrgnuti, u ime biskupa Hrvatske biskupske konferencije, vjernika i svih ljudi dobre volje upućujem Vam poruku naše blizine i iskrene želje za što bržim oporavkom. U ovim trenutcima posebno želimo odgovoriti na Vaš poziv da molimo za Vas, kako nas potičete u svakom Vašem obraćanju. Ujedinjeni u molitvi za Vaše zdravlje danas, na spomendan svetih Ćirila i Metoda, zaštitnika Europe, preporučujemo njihovom zagovoru Vaš oporavak. 


S izrazima sinovskog poštovanja u Gospodinu odani, 

 

mons. Želimir Puljić

zadarski nadbiskup

predsjednik Hrvatske biskupske konferencije