Poljska je još jednom pokazala put kako na djelu provesti zakone koje štite obitelji.

Poljski parlament je 2018. većini trgovaca zabranio rad nedjeljom.

Međutim, pro obiteljski zakon potkopan je rupom koja je omogućila da neka velika prodajna mjesta ostanu otvorena. Rupa u zakonu je dopuštala velikim trgovačkim centrima da ostanu otvoreni ako ispunjavaju određene uvjete, koji su se često lako ispunjavali poigravajući se sa pravilima.

Novi zakon, donesen ovog tjedna u poljskom parlamentu, sada će potpuno zabraniti rad nedjeljom, osim ako poštanske usluge ne čine većinu njihovog poslovanja. U većini slučajeva to znači da neće moći otvoriti svoja vrata.

Rad nedjeljom direktno šteti obiteljima u smislu vremena koje roditelji mogu provesti sa svojom djecom, jer je veliki dio morao raditi, ali i u smislu prakticiranje svoje vjere.

Poljska je još jednom pokazala put kako na djelu provesti zakone koje štite obitelji, dok vlade poput naše često govore o ovakvim odlukama, ali nikako da ih provedu u djelo, što pravedno iskazuje sumnju u njihove stvarne namjere.

Izvor