Otac Luke Mewhenu Adeleke, svećenik biskupije Abeokuta u Nijeriji, ubijen je prošloga petka dok se vraćao kući nakon svete mise ponoćke. Nepoznati napadač svećenika je upucao dok je bio u automobilu. Ubojstvo se dogodilo na području Obafemi Owode koje se nalazi 80-tak kilometara od središta biskupije u gradu Abeokuti. Inače, Abeokuta je glavni grad nigerijske savezne države Ogun koji se nalazi u jugozapadnoj Nigeriji.

CNA piše kako je svećenik bio u kasnim tridesetim godinama života, a za svećenika je zaređen 2017. godine. Danas će biti pokopan, a nakon sprovoda slijedi misa zadušnica koja će biti služena u katedrali svetih Petra i Pavla u Abeokuti.

Broj ubojstava i otmica kršćana u Nigeriji posljednjih se godina znatno povećao. Takva situacija potaknula je čelnike da izraze ozbiljnu zabrinutost za sigurnost svojih članova te pozovu Vladu prioritetno omogući sigurnost svojim građanima.