Ne dopustite da vam oduzmu slobodu zbog niza imunoloških laži.

Od Pfizerovog bivšeg potpredsjednika koji ih je nazvao „irelevantnom propagandom“, pa sve do dokaza da prirodni imunitet ubija mnoštvo inačica COVIDa-19, postoji dobar razlog da se ignorira medijsko poticanje straha.

Moglo se predvidjeti da će ubrzo nakon pokretanja masovne kampanje za cjepiva protiv COVID-19, ako kampanja ne uspije, mediji pretvoriti ljude koji nisu požurili u redove za ubrzane eksperimentalne farmaceutske injekcije u žrtvene jarce.

Posljednji narativ u vezi COVIDa je uvelike u tijeku. Tisuće potpuno cijepljenih ljudi testirani su pozitivno na bolest. Brojka je tolika da su vlade prestala brojati slučajeve „probojnog COVID-a“, što je otvoreni pokušaj da se sakrije problem neuspjeha cjepiva.

Umjesto toga, vlade su usmjerile pozornost na grčki alfabet radi davanja imena novim „inačicama“ – navodno smrtonosnih i još „zaraznijih“ mutacija izvornog virusa iz Wuhana koji uzrokuje bolest.

Mediji poslušno poslužuju beskrajan broj reportaža o sudnjem danu, upozoravajući ljude da su „izloženiji riziku nego ikad prije“ i da je „opasnost“ mutiranih virusa Delte, Lambde ili Epsilona oko nas. Već su započeli daljnju podjelu populacije koja je već bila podijeljena oko cijepljenja na one koji ubrizgavanje eksperimentalnih droga djeci smatraju kaznenim djelom te da samo nošenje maski otežava disanje i predstavlja problema za njihove respiratorne organe i milijune onih koji ne žele da lockdown prestane. Medicinski aparthejdni mediji započeli su dehumanizaciju djece i polovice američke „necijepljene“ odrasle populacije, nazivajući ih „izvorima novih varijanti“ i „inkubatorima“ bolesti.

Prema posljednjem, necijepljene osobe, uključujući djecu, su „luke zaraze“ iz kojih se rađaju mutacije. Upravo su ti virusni mutanti – a ne službenici javnog zdravstva i investitori u cjepiva – oni koji nameću maskiranje, prijete svim zemljama s razornim lockdownima i kontinuiranim karantenama te sprječavaju „povratak u normalu“. Kada bi se svi cijepili – i primali dodatne doze, možda dva puta godišnje ili po potrebi – za borbu protiv novih varijanti virusa, nigdje ne bi bilo COVIDa. Evo pet glavnih razloga zbog kojih je ovaj narativ laž.

  1. Nove varijante virusa koje ne zabrinjavaju

Michael Yeadon, bivši potpredsjednik i glavni znanstvenik za istraživanje alergija i respiratornih bolesti za Pfizer, proveo je više od tri desetljeća u industriji cjepiva prije nego što se povukao s „najvišeg istraživačkog mjesta“ u svome području. Varijante su, kaže, „nebitne i koriste se kao propaganda“.

U komentaru poslanom portalu LifeSiteNews, Yeadon je rekao da, iako je istina da se male mutacije u virusima javljaju rutinski, to su sitne i beznačajne promjene protiv kojih je imunološki sustav opremljen za borbu.

„Istina je da kada se ovaj virus, SARS-CoV-2, replicira unutar naših stanica, povremeno napravi pogrešku, tj. molekularnu pogrešku. Umjesto slova A, na primjer, mogli bismo vidjeti slovo U. Ta su slova upute za ono što je naređeno da proizvede sljedeća zaražena stanica”, rekao je Yeadon. „Često se dogodi nekoliko pogrešaka“.

„Ali vrlo je važno shvatiti da postoji mnogo slova koja čine genetski kod ovog virusa, gotovo trideset tisuća slova. To se pak pretvara u gotovo deset tisuća amino kiselina, gradivnih blokova svih proteina. Ako se određeni izmijenjeni kôd nađe dovoljno često, mogao bi se prihvatiti kao „nova“ varijanta virusa”.

„Pitanje je… Je li to važno?“

„Zasada je odgovor kategoričko ne“.

Nijedna se varijanta nije promijenila za više od 0,3% u odnosu na izvoran virus iz Wuhana, rekao je Yeadon. „Točnije, nijedna varijanta nije manja identična od 99,7% u odnosu na izvorni virus“.

Da bi dao ideju o tome koliko je (ili koliko zapravo malo) promjena od 0,3%, Yeadon je predložio s obzirom na to da je površina jednog dlana vaše ruke oko jedan posto površine vašeg tijela – dakle vizualno od otprilike jedna trećina jednog dlana je razlika koju treba uzeti u obzir.

„To je manja promjena od vizualnih promjena koje nastanu okretanjem bejzbol kape ili promjenom oblika leća na sunčanim naočalama očekujući da vas partner neće prepoznati“, rekao je Yeadon. „Neće nas prevariti“.

„Dopustite mi da dokažem da razlika u ovoj definitivno maloj promjeni neće zavarati ni Vas ni vaš imunološki sustav, misleći ovo je novi virus, nisam siguran kako ću se nositi s njime“.

Davne 2003. godine postojao je prethodni korona virus ozbiljnog akutnog respiratornog sindroma, poznatiji pod nazivom SARS. Ovaj novi korona virus naziva se SARS-CoV2 (ili SARS korona virus 2). SARS nikada nije bio tako raširen kao trenutni virus, ali puno je ljudi zaraženo, objasnio je Yeadon. Nekoliko njih praćeno je i pozvano da se jave na test imunoloških stanica u krvi.

„Glavni su nalazi pokazali da su svi dobrovoljci zadržali solidan imunitet na SARS, čak sedamnaest godina nakon zaraze. To je sjajno i ono je što možemo očekivati od prisutnog virusa koji djeluje na izdržljiv imunitet“, rekao je Yeadon.

„Ali drugo je otkriće zaprepastilo one koji nisu upoznati s imunologijom. Svaki preživjeli infekcije SARSom svih tih godina je isto tako imao unakrsnu imunost na SARS-CoV-2. Kako to može biti moguće? Pošto nisu bili zaraženi novim virusom“.

„Odgovor je u sličnosti dva virusa. Približno su 78 posto identični ili 22 posto različiti. Način na koji naš imunološki sustav prepoznaje i pamti respiratorne viruse je usitnjavanje na komade i ispitivanje svih dijelova“.

„Sa sličnošću od čak 78 posto, mnogi dijelovi virusa SARSa koji su prepoznati 2003. isti su kao dijelovi sada prepoznati u SARS-CoV-2. Ako naš imunološki sustav nema poteškoća s prepoznavanjem dvadeset i dva posto različitosti između dvaju virusa, doslovno je nemoguće i apsurdno govoriti Britancima da je mutacija od samo 0,3 posto problem. Nije problem“.

  1. Imunitet uništava varijante virusa

Svatko tko je imun na trenutni virus, bilo prirodnom infekcijom ili cijepljenjem, je isto tako imun na sve inačice, prema Yeadonu. „To ne govorim samo ja“. Navodi studiju u kojoj su klinički imunolozi testirali krvne T-stanice kod dobrovoljaca na svim varijantama virusa koje su imali na raspolaganju, a krvne stanice su ih lako prepoznale i na njih reagirale.

„Ove mutacije su u SARS-CoV-2 vrlo česte, ali proizvode puno medijske pažnje. Nijedna od ovih varijanti ne razlikuje se dovoljno da predstavlja najmanju prijetnju imunitetuTo je ideja koja Vam se predstavlja, ali ne padajte na nju. Dakle, definitivno vam nije potrebno pomoćno ili varijantno cjepivoNe dopustite nikome da vam se približi sa špricom nečeg takvog. Nisu iskreni i nisu vam prijatelji.

No, bi li varijanta virusa mogla biti zaraznija?

„Naravno, to je moguće – i očekuje seKako smo na kraju dobili oko četrdeset različitih virusa koji mogu zaraziti ljudske respiratorne organe? Mislimo da su svi imali podrijetlo od izvornog virusa, ali s vremenom su postali zarazniji, ali i manje opasni”, komentirao je Yeadon.

„Ne dopustite da vam oduzmu slobodu zbog niza imunoloških laži“.

  1. Neuspjeh cjepiva

Varijante su prikladno pokriće za nedostatke Pfizera i ostalih brzo uvedenih COVID cjepiva. Jednostavan način da žrtveni jarac budu necijepljeni.

Stvarnost je takva da je stopa smrtnosti od Delta varijante virusa, prema izvješću od 9. srpnja o zabrinjavajućim varijantama u Velikoj Britaniji, samo 0,2 posto – otprilike isto kao i kod gripe.

Ipak, zaštita cjepivom protiv ovog malog rizika nije toliko velika koliko je napuhana. Isto izvješće britanske vlade pokazuje da je 68 posto nedavnih smrtnih slučajeva od COVID-a s Delta varijantom u Ujedinjenom Kraljevstvu, na primjer, bilo među cijepljenima. Više od polovice je među potpuno cijepljenim. Bilo je 10.834 slučaja „nove varijante COVID-a“ – to je COVID infekcija kod ljudi koji su već primili dvije doze COVID cjepiva. Umrlo ih je 116.

Više od 26 000 ljudi primilo je jednu dozu cjepiva protiv COVID-a, a pozitivni su na Delta varijantu virusa.

U Americi je vlada prestala brojati ove slučajeve „nove varijante COVID-a“ kada je broj zaraženih prešao deset tisuća, a smrtnih slučajeva među potpuno cijepljenima od COVID-19 je bio 535. Kako javno zdravstvo može reći da je to bolest koja se širi zbog ne cijepljenja kada su desetci tisuća potpuno i djelomično cijepljenih ljudi pozitivni na testu? Možda su testovi neispravni?

Činjenica da među potpuno cijepljenima ima više smrtnih slučajeva nego necijepljenima – i deset puta veća stopa smrtnosti među potpuno cijepljenim u odnosu na necijepljene – teško da je znak da je ne cijepljenost rizična ili je nova varijanta virusa opasnija. U obje skupine smrtnost od COVID-a izuzetno je niska (manje od 1 posto). Ali to je znak neuspjeha cjepiva.

Možda je to znak da je i samo cjepivo opasno. Od petka je u sustavu izvještavanja o neželjenim događajima protiv cjepiva (VAERS) američka vlada zabilježila više od devet tisuća smrtnih slučajeva.

Viša stopa smrtnosti kod cijepljenih može biti zato što postoje određene opasnosti za cijepljenje ljudi koji su već zaraženi korona virusom. Ili je to možda posljedica poboljšanja ovisnosti o antitijelima – dobro dokumentiranog fenomena prethodnih neuspjelih pokušaja cjepiva protiv korona virusa u kojima su cijepljene laboratorijske životinje oboljele i umrle kad su naišle na virus u divljini, jer je njihov imunološki sustav hiper reagirao – teška reakcija na COVID-19.

Ako predstoji „opasanost“, na što mediji upozoravaju, to može biti za cijepljene ljude, budući da su cjepiva koja su uzimali još uvijek u kliničkim ispitivanjima i nitko ne zna kako će njihov imunološki sustav reagirati kad se susretnu s gripom i korona virusima.

Hoće li nam vlada i mediji reći koliko će na jesen biti slučajeva korona virusa među cijepljenima? Naravno da neće. Prikladno su prestali brojati slučajeve COVID-19 među cijepljenima, jer ako se pretvaraju da ne znaju da postoji problem, ne moraju nam ga ni reći. A „varijante“ – nevidljive, neuhvatljive i neprestano promjenjive – čine lijepo pokriće za svojstvene opasnosti od ne cijepljenja.

  1. Više varijanti virusa znači više novca

Čini se da nitko nije  više obradovao od najava da postoji mogućnost da će se pojaviti nove varijante virusa od glavnog financijskog direktora Pfizera Franka D’Amelia koji je ovog proljeća razgovarao s investitorima tvrtke. Tijekom virtualnog sastanka koji je u ožujku priredila Barclay-ova multinacionalna banka, D’Amelio je rekao investitorima da su izvještaji o novim sojevima korona virusa, koji su ovog proljeća prijavljeni širom svijeta „značajna prilika“ za tvrtku.

„Imamo varijantu virusa iz Ujedinjenog Kraljevstva, varijantu iz Južnoafričke Republike, brazilsku varijantu. Pa postoji li mogućnost da se pojavi još varijanti? Mislim da je odgovor jasan da postoji“, rekao je Yaedon.

Mjesec dana ranije izvršni direktor Pfizera Albert Bourla rekao je na Svjetskom ekonomskom forumu u Davosu 2021. godine da njegova tvrtka već radi na pojačanim dozama cjepiva. Kasnije je dioničarima rekao kako s novim varijantama virusa očekuje da će se tvrtka „premjestiti iz pandemijskog načina cijepljenja u normalniji način cijepljenja“.

Normalnije poslovanje cijepljenjem predstavlja ogroman prihod, a ne samo jedna (ili dvije doze) i gotova stvar. To je vrsta posla koja stvara milijardere i dopušta Bourli da sebi isplati povišicu od sedamnaest posto i da si priskrbi dvadeset i jedan milijun dolara u plaći, bonusima i dionicama samo za 2020. godinu.

Pfizer je izvijestio o „odličnom“ prvom kvartalu ove godine, rekavši kako očekuje da će ove godine za svoje cjepivo protiv COVID-19 prikupiti dvadeset i šest milijardi dolara u prodaji cjepiva, daleko iznad svoje ranije projekcije od samo petnaest milijardi dolara. Ali zašto se tu zaustaviti?

Baš kad su mediji počeli izvještavati o novim varijantama virusa, Pfizer je u petak objavio da je stiglo vrijeme za treću dozu. Imunitet od njegovog cjepiva nije dostatan pred novim varijantama virusa.

Naravno da je vrijeme za novu dozu cjepiva ako ste tvrtka čiji je stvarni prioritet dobit jer su novi slučajevi COVID-a stagnirali, a broj ljudi koji su spremni zasukati rukav je isto tako pao. Jer su oni koji su se željeli cijepiti primili obje doze. Vrijeme je da kupcima s najviše povjerenja ponude nadopunu.

  1. Strahopoštovanje prema tehnološkim gigantima

Uznemirava činjenica da Twitter potiče kampanje pružanja potpore vladama u drakonskim mjerama poput lockdowna i nošenja maski. Automatizirane kampanje koje potiču strah od novih varijanti virusa – na isti način na koji to rade mediji – promiču ozbiljne mjere protiv COVID-a i kampanje služe za zastrašivanje, jer im se više ne može vjerovati.

Izvori