Poštovani roditelji i dragi učenici, iako učenici predmetne nastave ( 5.-8. razred ) nisu prvi kontakt oboljele osobe od Covida-19 , epidemiolog dr Igor Piskač donio je odluku da učenici predmetne nastave od ponedjeljka pohođaju nastavu online. Nadalje, epidemiolog je naglasio, iako učenici nisu prvi kontakt oboljele osobe, i iako se prvi kontakt pridržavo svih epidemioloških mjera, da učenici trebaju biti u samoizolaciji do testiranja prvog kontakta oboljele osobe. Epidemiolog je naglasio kako učitelji i drugi djelatnici škole ne trebaju ići u samoizolaciju, obzirom da su se pridržavali svih epidemioloških mjera.Učenici razredne nastave nastavljaju s pohađanjem nastave, sukladno uputi epidemiologa, po ustaljenom rasporedu od 8,30 sati.
Kontaktirali smo i Stožer Dubrovačko- neretvanske županije, konkretno predsjednika gosp.Joška Cebala.Dobili smo odgovor da se pridržavamo uputa epidemiologa koji procjenjuje situaciju. S tim u vezi mi ćemo poštivati upute, iako u našoj ustanovi nema oboljelih od Covida -19 nego samo prvi kontakt.
Molimo naše učenike i roditelja da se pridržavaju uputa i zahvaljujemo na razumijevanju.