Zbog pogoršanja oko širenja virusa COVID-a uvedena su privremena i postrožena ograničenja kod ulazaka u Republiku Hrvatsku od danas,25.lipnja.
Otvorene granice, objavljeno tko i pod kojim uvjetima može ući i ...
Radi se o osobama koje dolaze iz Bosne i Hercegovine,Srbije sa Kosovom i Makedonije. Osobe koje dolaze iz navedenih zemalja dužne su boraviti u samoizolaciji u vlastitom domu ili drugom odgovarajućom prostoru u vremenskom trajanju od 14 dana od dana ulaska u Republiku Hrvatsku.
Ova se odluka ne primjenjuje na putnike koji prilikom ulaska u RH tranzitiraju kroz gore navedene zemlje. Od ovoga su izuzeti također zdravstveni djelatnici, zdravstveni istraživači, stručnjaci za skrb o starijima,te osobe koje zahtjevanju hitno medicinsko liječenje,prekogranični radnici,,prijevoznici robe i drugo prometno osoblje u mjeri u kojoj je to potrebno. Također su to diplomati,pol.službenici u obavljanju svojih poslova,službe i timovi CZ.
Nadamo se da će ovo kratko trajati i da će stanje biti bolje. Budimo odgovorni i ostanimo zdravi.