VATIKAN (IKA)

Papa Franjo imenovao je članove Uprave za imovinu Apostolske Stolice, članove Papinskog odbora za povijesne znanosti i generalnu tajnicu Papinskog lateranskog sveučilišta, objavio je u ponedjeljak 22. veljače Tiskovni ured Svete Stolice.

Članovima Uprave za imovinu Apostolske Stolice (Amministrazione del Patrimonio della Sede Apostolica) Sveti je Otac imenovao prefekta Dikasterija za cjeloviti ljudski razvoj kardinala Petera Kodwa Appiaha Turksona i prefetka Kongregacije za evangelizaciju narodâ kardinala Luisna Antonija Gokima Taglea.

Članovima Papinskog odbora za povijesne znanosti imenovani su fr. Augustin Laffay, OP, arhivist Reda braće propovjednika (dominikanci), zatim, s. Nicoletta Vittoria Spezzati, ASC, savjetnica za povijesna pitanja Kongregacije za kauze svetaca, te prof. Antal Molnár, ravnatelj Povijesnog instituta pri Istraživačkom centru za humanističke znanosti Nacionalnog istraživačkog vijeća u Budimpešti.

Sveti je Otac imenovao dr. Immacolatu Incocciati generalnom tajnicom Papinskog lateranskog sveučilišta.