Lijepo je večeras bilo u Kominu u našoj župnoj crkvi. Zbog stanja sa epidemijom proslavili smo Badnju večer malo drugačije nego inače. Bile su dvije svete mise,u 19.00 i u 21.00 sat. Pokazala se večaras odgovornost vjernika u svakom pogledu. I baš je bio ugođaj svete i tihe noći preko svetih misa. Uz pjesmu i molitvu,bez pucnjave preko mise doživljaj ove svete noći bio je potpun. I pohvala svima na odgovornosti.

Ovo je sveta noć kada se Bog rađa kao čovjek,započeo je župnik svoju propovjed. Toliko je velik da dolazi među nas kao dijete,dolazi jer želi živjeti sa nama,ne želi da se bojimo,zato dolazi kao dijete. Postaje jedan od nas,da bi mi bili slični njemu,nastavio je don Dražen. Bog je rješenje za mnoge čovjekove nevolje iz kojih ga Bog izvlači. I čovjek treba Boga,ali često kao da za njega nema vremena. Bog zbližava ljude,a grijeh ih udaljuje,istaknuo je župnik. Bog je svjetlost i prihvatiti ga znači živjeti. Jer Bog nama dolazi bez obzira na naše mane,ne smetaju mu naši nedostaci,donosi nam svjetlo i ljubav. Zašto mi gasimo to svjetlo i ljubav,upitao se župnik,što nas to spriječava biti takvi kakve nas je on stvorio? Zaustavimo se na tren pred našim jaslicama u našim domovima i promislimo o otajstvu Božića. Poklonimo naše srce Bogu i neka Božić donese radost, mir i svjetlo u našim obiteljima. Svima vama ovdje i vašima doma čestitam Božić-porođenje Gospodinovo,zaključio je župnik. Pridružujemo se čestitkama i napominjemo da su ma Božić još dvije svete mise, u 8 i u 10 sati. Na ovoj u deset sati biti će blagoslov djece.