Jedna mudra izreka o duši i ljubavi veli; Ljubav je kad vam daje komad svoje duše, da nikada niste znali da je nestala.
Danas ćemo u našoj župi pokopati čovjeka koji je uz ljubav prema svojoj obitelji, župi, mjestu pjesmi i Domovini imao još jednu neskrivenu ljubav. Ljubav prema Hajduku. Bila je to ljubav jednog malog običnog čovjeka prema jednom velikom klubu. I što osim te ljubavi ponuditi? I dosjeti se naš Mijo i napiše jednu pjesmu svojem voljenom NK Hajduk. Onako, iz srca, onako kako mi u Kominu inače sve radimo. Bili su bili, vrhovi planina, bila je košulja Hajdučkoga sina…. Pjesma koja je nadživjela svojeg autora, pjesma koja će trajati koliko traje i ljubav prema voljenom klubu. A to znači zauvjek. Bog je pozvao našeg Miju. Zapjevat ću mu danas naši pjevači. Ispratit će ga navijači Hajduka. Dugo je on slavio Boga svojom pjesmom u našoj župnoj crkvi. I na kraju Anđeoskog pozdrava poslije čitanja naših pokojnika i molitve za njih poveo bi naš Mijo: “I pokoj vječni njima o Gospode daj i neka svijetli svima u Raju vječni sjaj”.
Pokoj ti vječni brate Mijo! Uzdajući se u Božje milosrđe i oprost grijeha, nadamo se ponovnom susretu u vječnosti. Iskrenu kršćansku sućut ovim putem izražavamo obitelji pokojnog Mije uz molitve Bogu za njegovu dušu.
Pokoj vječni daruj mu Gospodine i svjetlost vječna svjetlila njemu. Počivao u miru Božjem. Amen!