ZAGREB (IKA)

Udruga “Hrvatska za Život” i inicijativa “40 dana za život” organizirale su 25. rujna u Zagrebu marijansku procesiju za život “Zagreb Mariji”.

Procesija je od Kamenitih vrata uz pjevanu krunicu prošla glavnim zagrebačkim Trgom bana Josipa Jelačića i ulicama grada do bazilike Presvetog Srca Isusova gdje će nakon svečane večernje mise uslijediti koncert “Zagreb Mariji” s tradicionalnim i modernim marijanskim pjesmama te svjedočanstvo jednog bračnog para na temu “Za dijete više”.

Inicijativa „40 dana za život“ organizira od 25. rujna do 3. studenoga jesensku molitvenu kampanju pod geslom „Za dijete više“ tijekom koje će se u 33 grada na 35 mjesta bdjeti za prestanak pobačaja i širenje kulture života. Kampanja počinje marijanskim procesijama za život u čast Bezgrešnom Srcu Marijinu.