Papir stvarno svašta trpi, bar tako kažu. Ali nevolja nastane kada se to svašta sa papira počne pretvarat u stvarnost. I onda ostanemo začuđeni. Kako sa naših ulica i susreta pomalo nestaje naš kršćanski pozdrav Hvaljen Isus i Marija. Ostajemo u čudu kada vjernici svojeg župnika u crkvi, župnom uredu ili na putu pozdrave sa Dobar dan umjesto Hvaljen Isus…….a sve započne od jedne male naoko bezazlene rečenice; “Ma dobro, glavno je da pozdraviš”. ili ” Pustimo formalnosti” . Ubit će nas ta “politička korektnost” koja se uvlači u svaku poru našeg društva. Pa i Crkvu. Nije lijepo vidjeti kako netko u Crkvi gradi svoju karijeru ili popularnost ugađajući svijetu ili medijima. Ugađati najprije treba Bogu ma koliko to bilo nepopularno danas. Uostalom, pisane titule često ne znače ništa ako ih čovjek ne zasluži. A mnogi ih ne zaslužju. Ali onma koji ih zasluže ne treba ih oduzimati. Zato se vi lijepo drzite onoga što su vas naučili. Neka vas i dalje krasi uljudnost i lijepo ponašanje. Mir vam i dobro.
Mir vam i dobro.
Može biti slika sljedećeg: tekst