Svečanom svetom misom proslavili smo jutros ovu Marijinu svetkovinu. Oltar s kipom Gospe u našoj crkvi postavljen je zaslugom pok. Stipe Vlahovića i odobrenjem crkovinarstva i župnika don Petra Perlete. Naime, pokojni Stipe Vlahović je darovao oltar i kip kao ispunjenje zavjeta za primljene milosti i sačuvan život na Križnom putu iza drugog rata. I jutros su naše molitve bile upućene Bogu za dušu pokojnog Stipana.
U propovjedi nas je don Dražen upoznao sa poviješću ove svetkovine koju su sestre uršulinke raširile u 18. st. Marija je naša najveća zagovornica na Nebu, nastavio je župnik. Zauzima se za nas kod Isusa. Primjer Marijine brige za ljude je svadba u Kani Galilejskoj. Marijina vjera u Boga nam može biti primjer. Njeno pouzdanje u Isusa je potpuno. Marija se zauzima za nas jer pozna naše potrebe. Moramo biti zahvalni Isusu jer nam je darovao Mariju, nastavio je župnik. Na kraju nam je poručio da neka nam Marija isprosi milost vjere u Isusa Krista tako da nas nađe o svom dolasku budne i u molitvi, zaključio je don Dražen.
Svima vama čestitamo današnju svetkovinu i neka zagovor Gospe od brze pomoći uvijek bude uz vas.