Travanj je mjesec, njegov trinaesti dan. Subota pred Cvjetnicu. Po Cvjetnici ulazimo u Veliki tjedan. Korizma se polako približava kraju. Neki dan je u našoj župi bila ispovijed. Tako je najvjerojatnije i u cijeloj našoj Domovini. Vjernici se ispovijedaju i pripremaju da mogu dostojanstveno i u miru sa Bogom dočekati Uskrs. A znate li možda dragi čitatelji čega se mi sjećamo na današnji dan? Prisjećamo se jednog nemilog događaja u našoj Domocvni. Jedne velike prijetvornosti i laži. Jednog šamara svim istinskim vjernicima od onih koji se tako vole nazivati,a to nisu. Sjećamo se donošenja Istanbulske konvencije u našem Saboru od strane onih koji se usude poslije dizanja ruke za takav protu Božji zakon nazivati vjernicima. I danas se javno hvale da su oni najveći Hrvati i najveći vjernici. Sram ih bilo. Unatoč pozivu biskupa, mišljenju stručnjaka i velikog dijela našeg naroda, saborski zastupnici, oni koji se nazivaju demokršćanima na čelu sa našim premijerom koji će i ove godine za Uskrs sjediti u prvim klupama u nekoj od naših crkava, donijeli su zakon koji udara na samo bit čovjekova svaranja. Donijeli su zakon pod izlikom zaštite žena i slabijih u našem društvu iako već postoje takvi zakoni. I jeste li možda primjetili rezultat donošenja Istanbulske konvencije? Evo neki dan baš većina Internet portala piše da se u proteklu godinu dana povećalo nasilje prema ženama. Obiteljskog nasilja ima i dalje u izobilju. Postalo je to na žalost normalno. Jedini rezultat te konvencije koja je u našu Domovinu donijela rodnu ideologiju jest vidljiv na svjedožbama naše djece i u nekim smjernicama u obrazovanju gdje je ta rodna ideologija počela uzimati maha. Mnogi će na ovo odmahnuti rukom. Kao da ih se ne tiče. Ali kome dragi roditelju ostavljaš svoje djete? Kakvu mu budućnost priređuješ svojim nedjelovanjem? Ponavljaš li grešku roditelja diljem Europe koji su isto odmahivali rukom pa sada moraju paziti što govore. Da ih ne bi optužili da mrze. Zašutjela je ta nazovi kršćanska Europa. Na žalost su zašutjeli i mnogi pastiri Crkve. Neki pod prijetnjom zakona donesenih od ljudi,drugi pod pritiskom od nedjela koji počiniše svećenici. Poneki se čak trude pravdati takvo ponašanje i pod izlikom modernog vremena žele ublažiti pogled na življenje u grijehu. Posebno u Njemačkoj. Rastava više tako nije nešto strašno. Pa ni istospolne zajednice. Što ime veze kada u katedralama koncerte održavaju bendovi koji slave sotonu. Umjetnost je to. Slučaj je to iz Beča! Ovo ništa nije izmišljeno,već je to sve istinito. Ma jeli vam dovoljno to što se u srcu te Europe, u Briselu održava sajam djece., Da da, dobro ste pročitali. Sajam djece. Naziva se Brussels conference on parenting options for European gay men. Već četvrti po redu pod pokroviteljstvom organizacije Men having babies. I lijepo se tu nude katalozi na finom papiru. I CIJENE DJECE SE KREĆU OD 60.000 DO 160 000 dolara. Da da, dobro ste pročitali. I to vam je sve normalno. Živimo dragi prijatelji u jako čudnim vremenima. Možda su posljednja, možda se civilizacija bliži svojem kraju. To samo dobri Bog zna! Ali činjenice su neumoljive, vidimo ih oko nas. Vjernici postaju čudaci, oni koji brane obiteljske vrijednosti su nazadni. Bože sačuvaj da bi tko spomenuo istospolne zajednice i njihovo ponašanje kao neki grijeh. Zatvorom mu se odmah prijeti! Živimo u vremenima kada je istina sve manje poežljna. Kada se vjernike odvraća od odlaska u crkvu rječima; ta što ćeš raditi u crkvi i na misi kada nas vjera uči da je Bog svugdje. Šuplje priče dragi prijatelji. Sveta misa jest izvor naše vjere, a tko drugačije misli neka se malo zamisli kakav je on to vjernik. Ta i vode je puna zemljina atmosfera,ali ipak treba doći do izvora vode da bi se napio. Eto toliko dragi prijatelji,a sada ćemo vam donijeti spisak onih koji su lani u ovo doba u Saboru branili volju naroda i nisu izdali niti Boga,niti Crkvu,niti su pogazili svoju vjeru, A o ostalima govore njihova (ne)djela, Mir vam i dobro! Protiv ratifikacije Istanbulske konvencije glasovali su HDZ-ovi Ante Babić, Milijan Brkić, Stevo Culej, Ivan Čelić, Marija Jelkovac, Anton Kliman, Miro Kovač, Tomislav Lipoščak, Davor Lončar, Franjo Lucić, Davor Ivo Stier, Ivan Šipić, Petar Škorić i Miroslav Tuđman, Mostovi Miro Bulj, Sonja Čikotić, Slaven Dobrović, Nikola Grmoja, Tomislav Panenić, Božo Petrov i Marko Sladoljev, zatim Ivica Mišić, Bruna Esih, Željko Glasnović, Zlatko Hasanbegović, Goran Dodig, Branko Hrg, Ivan Lovrinović, Kažimir Varda te Hrvoje Zekanović. Iako su bili u sabornici, nisu glasovali HDZ-ovi Božo Ljubić i Željko Raguž te trojac iz Živog zida. Suzdržani su bili HDZ-ov Ivan Šuker te nezavisni Marin Škibola.

Fotografija Župa sv. Ante, Komin.