ZAGREB (IKA)

Novi Glas Koncila koji nosi na naslovnici broj 2424 od svoga izlaska, ujedno najavljuje da je posljednji u tome dizajnu i istovjetnoj grafičkoj opremi.

U sadržaju Glas Koncila znakovit je susret dvojice Papa (umirovljenoga Benedikta XVI. i aktualnoga pape Franje) o primanju 13 učinjenih novih kardinala sa snažnom porukom izgradnje zajedništva pod naslovom „Samo Gospodin može spasiti svoje raspršene prijatelje“. Cjelovita poruka zagrebačkoga nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića u vremenu došašća ohrabruje svećenike i vjernike laike u vremenu pandemije, a u kojoj kardinal Bozanić između ostalo ističe da se u pastoralu – ni u ovome vremenu posebnih okolnosti načelno ništa ne dokida. U skrbi za vjernike, navedeno je više smjernica pastoralnom osoblju i vjernicima laicima, pa između ostaloga o blagoslovu obitelji koji treba prilagoditi novonastalom stanju. Komentar koji potpisuje glavni urednik Branimir Stanić upozorava da je, za razliku od više zemalja članica Europske unije, u Hrvatskoj izostala potpora obiteljima u Vladinim mjerama. U redovitim rubrikama intervju je s prof. dr. Zoranom Zoričićem, predsjednikom Svjetskoga udruženja klubova liječenih alkoholičara u kojem, kao psihijatar ističe da treba više vjere u terapijski potencijal duhovnosti. O zaštitniku putnika i mornara sv. Nikoli priča je u reportaži iz Kraljevice, najstarijega hrvatskog svetišta posvećena svom zaštitniku. Svoje svjedočanstvo u rubrici o vjernicima laicima javnosti iznosi splitska gimnazijalka Ana Marija Čović. U susretu sa Šimunom Penavom otkrivaju se novi dokumenti koji upućuju da postoje masovne grobnice vukovarskih žrtava u Bačkoj. Pored brojnih redovitih priloga iz života Crkve i društva, uz novi Glas koncila je i magazin Prilika koji j prožet aktualnim političkim i socijalnim stanjem u svijetu i domovini.