Učenici završnih razreda srednjih škola ‘norijadom’ slave završetak nastave diljem Hrvatske. U glavnom gradu Zagrebu povorka od šest tisuća maturanata krenula je s Trga bana Jelačića prema parku Bundek gdje će program potrajati do 21 sat.

Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak zaželjela je u srijedu maturantima puno sreće i uspjeha u budućnosti, istaknuvši kako vjeruje da će na završetku srednjoškolskog obrazovanja sretno ući u studentske ili poslovne vode, donosi portal Direktno.

I dok ‘norijada’ uglavnom prolazi kao glasno slavlje uz pokoju čašicu više, učenici dviju srednjih škola iz Sesveta pokazali su i drugu stranu ovog velikog dana za njih.

Naime, učenici Gimnazije Sesvete i Srednje škole Jelkovec (tehnička škola) u pastoralnom centru u Župi Svih Svetih u Sesvetama odlučili su ‘norijadu’ početi svetom misom.

Odaziv je bio, kao što možete vidjeti na fotografijama ispod, velik, a svetu misu predvodio je župnik, vlč. Mario Migles.