Proslavili smo danas ovu nedjelju svetom misom na,Galičaku u crkvi Uzvišenja svetog Križa. Dan je ovo kada se spominjemo naših početaka, nastanka i spomena našega mjesta. I vjerujemo da je ovo najdraži dan u srcima naših župljana. Jer mogli bismo ga nazvati rođendanom našega mjesta. Svetu misu je slavio don Dražen uz pjesmu nasih pivača. Iza svete mise u organizaciji župe i udruge HKZ ” MI” organizirane su agape ili mali domjenak za hodočasnike i domaći puk.
U svome životu čovjek postaviti prioritete, započeo je svoju propovjed don Dražen. Služiti bogastvu ne priliči kršćaninu. Služeći bogastvu upadamo u grijehe i ne možemo sluziti Bogu,nastavio je župnik. Služeći Bogu vršimo Kristovu zapovjed ljubavi. Bog,moj bližnji pa ja, to je način kršćanskog služenja. Stavljanje sebe na prvo mjesto jest sebičnost. Kao kršćani trebamo služiti Bogu a ne bogastvu. Slavimo danas nedavni blagdan svetoga Križa. Križ je nada našega života. Križ olakšava nevolje kroz koje prolazimo,rekao je don Dražen. Povijest krščanstva i našega naroda to dokazuje. Snaga im je bio križ. Bez križa nema spasenja. Mnogi žele živjeti bez križa. Ne žele živjeti po križu. Žele Krista bez križa. U Kristovu križu naša je sloboda,neka križ ostane naš put i naš život, amen, zaključio je svoju propivijed don Dražen. Svima vama dragi župljani i čitatelji naše stranice želimo ugodnu i blagoslivljenu ovu nedjelju i početak novog radnig tjedna. Mir vam i dobro.