U našem je narodu poznata poslovica da se ne može  na dvije stolice sjediti. Svjedočimo svuda oko nas da postoji mnoštvo ljudi koji upravo to čine. „sjede“ na dvije stolice. Javnost je ovih dana bombardirana novosti o gradnji kapelice u Betlehemu i troškova oko te gradnje. I spominju se naši beskućnici,srušene kuće od potresa,postavlja se pitsanje koliko bi se toga moglo napraviti sa tih par stotina tisuća eura,točnije 450 000. Budimo iskreni,to je teško licemjerstvo kada vidimo od koga dolazre te kritike. Dolaze od ljudi koji debelo uživaju u svojim povlasticama kojih se n isu odrekli ni za vrijeme ove najgore krize. Dolaze iz kruga ljudi kojima je država davala ili daje milijune kuna za neke njihove „društvene“djelatnosti. I to nije nikakav problem. Ali gradnja kapele jest! Teško licemjerstvo. Međutim,priča ima i drugu stranu. Izgradnju kapele pokrivat će Vlada čije su poneke odluke dvojbene,što više i jako loše gledajući to sa vjerskog stajališta. Nismo zaboravili donošenje Istanbulske konvencije koja svojim pravilima udara na samog Boga i Njegovo stvaralaštvo. Dakle i tu ima dvoličnosti i licemjerstva. Znate tko će izvući iz svega ovoga najdeblji kraj? Pa Katolička Crkva u Hrvatskoj. Ni kriva ni dužna sve će se prelomiti preko njenih leđa. Na žalost to je vrijeme u kojem nam je živjeti. Ali moramo izabrati kome ćemo i kako služiti. Današnja čitanja su puna poruka o tome. Stigavši u obećanu zemlju,Židovski je narod pun dvojbi,ponašaju se i služe raznim bogovima. I jošua,njihov vođa ih saziva jer vidi da to tako ne ide dalje. Stavlja ih pred izbor: Služiti pravome Bogu ili lažnim bogovima! I narod odluči; Služit ćemo Gospodinu jer on je Bog naš. Slična stvar je i u današnjem Evanđeljugdje vidimo kako mnoštvo odlazi od Isusa jer ne mogu „progutati“ Njegov nauk. Draži im je stari,grešni način života. I odlaze. Upita Isus na kraju besjede i apoostole hoće li i oni otići. Ali oni spoznaju prave vrijednosti i vele; Kome da idemo? Ti imaš riječi života vječnoga! Eto dragi prijatelji u ovoj jednostavnoj rečenici je sve rečeno. Istinskom i pravom vjerniku bi sve trebalo boti jasno. Vjerovati Isusu,slijediti ga. Biti vjerni član Katoličke Crkve koju je Isus osnovao. Truditi se svojom životom svjedočiti vjeru u Isusa Krista i nastojati tu vjeru živjeti. Jer samo znate: Na dvije se stolice ne može sjediti! Samo biramo na koju ćemo zasjesti. Mir vam i dobro.