Ove nedjelje smo u našoj župi imali predstavljanje ovogodišnjih prvopričesnika. Također pobožnost puta križa vodili su članovi udruge “HKZ MI” iz naše župe.

Čovjek u svojem životu teži raznim postignućima. Velika većina ljudi ima svoj cilj. Međutim,da bi se to postiglo,potreban je određeni trud i muka. I što su trud i muka veći,to se više cijeni to postignuće. Mogli bismo reći da je to na neki način preobrazba čovjekova. Od učenika postaje učitelj,od naučnika postaje majstor. Posebno se cijeni preobrazba u ljudi koji su živjeli lošim životom ali dobrim odlukama vratili su se na pravi put. Doživjeli su unutarnju promjenu,preobrazbu. Mnogi tako sav svoj život stave u ruke Božje,prepuste svoje odluke Providnosti. Uzor potpunog povjerenja u Boga je Abraham koji na poziv Božji odlučuje žrtvovati svog sina jedinca. Predaje se potpuno Bogu. I vidjeli smo da Bog nagrađuje to predanje. Isto tako smo svi mi pozvani na promjenu u našim životima. Da više vjerujemo Bogu. Ako je Bog za nas, tko će protiv nas, veli sveti Pavao u poslanici. Kroz našu burnu povjest puno se puta pokazala jaka vjera I pouzdanje našeg naroda u Boga. I zato smo opstali. Iako su tadašnje okolnosti bile protiv nas. Zašto danas nije tako? Zbog čega se naš narod i njegove vođe često više uzdaju u svjetske moćnike i njihova lažna obećanja nego u Boga. Kao da se vjera pomalo hladi u našem narodu. Postaje mlaka,običajna. I s prvim vihorom i poteškoćama nestaje. Raspršuje se kao da je nikada nije bilo. Zato dragi prijatelji poradimo na svojoj unutarnjoj promjeni, na vlastitom preobraženju. Da bi postali bolji vjernici i bolji ljudi.

Mir vam i dobro!