Večeras je u našoj župi započela proslava svetog Ante. Prvi dan trodnevnice vodio je don Damir Bistrić uz našeg župnika don Dražena Dukića. Izložene su relikvije svetog Ante, bila je ispovijed za hodočasnike. Na kraju svete mise, don Damiru se zahvalila u ime župe vjeroučiteljica Monika Ćopo. Iza svete mise u Domu kulture u organizaciji udruge HKZ”MI” Komin održan je koncert klapa i zborova u čast svetom Anti. Nastupili su Kominski pivači klapa “Na uvo” , ženska klapa ” Kolajna” iz Komina, župni zbor iz Opuzena, ViS ” Krila ljubavi” iz Ploče i ženska klapa ” Viole” iz Drvenika. Program je vodila tajnica udruge Nikolina Burić koja je zahvalila zborovima na odazivu. Uz zahvalu svima, na kraju koncerta predsjednik udruge Jurica Ćopo je predstavnicima zborova uručio prigodni poklon , knjigu ” Bog i veslo” o anegdotama i pričama iz našeg sela, koji je darovala naša mještanka i književnica Ivanka Paul. Naravno, na kraju svega slijedio je prigodni domjenak, to jest večera. Hvala svima koji su doprinijeli da ova večer protekne u redu. Marku Šumanu na domaćem vinu, ženama na kolačima, članovima udruge HKZ” MI” na angažiranju,dvjema Marijama na kićenju kipa svetog Ante, Juri Zovki na slikama i svima vama dragi mještani koji ste posjetom koncertu uzveličali ovo lijepo slavlje.

https://www.facebook.com/226940620827812/videos/1035677447165882

https://fb.watch/62liBUhAAG/