Od svećenika treba napraviti naftalin protiv moljaca. Bolji su materijal za hepo kockice za potpalu.  Kaptol radio televizija nastavlja s ugošćavanjem klerofašističkog ološa.  Popovi šire pedofilsko-ustašku promičbu. I kao vrhunac : Jedina crkva koja osvjetljava je ona koja gori. Sinoćnju izjavu novinara koji se srami svojeg imena i prezimena o biskupima i naslovnicu novina sa biskupima gdje pišu neukusni komentari nećemo ni opisivati. Možete li zamisliti da se ovo događa u zemlji gdje se većina stanovništva izjašnjava katolicima?! Koliko će katolika nastaviti kupovati te dnevne novine iako vrijeđaju katolike i Crkvu? Koliko će katolika gledati emisiju voditelja koji pljuje po hrvatskim svetinjama? Sigurno isti broj kao i do sada. Ali to puno govori o nama. Katolici ove zemlje daju za pravo onima koji pljuju po njihovoj vjeri. Jer da su istinski vjernici ne bi više kupovali te novine. Na taj način bi poslali poruku klevetnicima. Istinu govoreći izjava biskupa Jezerinca je pomalo krivo sročena. Što ne znači da se  tijela djece ubijene u pobačajima ne koriste u industriji. Nismo znanstvenici pa se nećemo upuštati u tu tematiku. Ali je to prestrašno.

Počela je hajka dragi prijatelji. Počela je prije nekog vremena sa napadima na ugovore između Svete Stolice i Republike Hrvatske. To im je bio izgovor da napadnu vjeronauk u školama koji se usput izvodi u skoro cijeloj Europi bez iznimke. Nastoje oduzeti pravo Crkvi javnog nastupanja i zastupanja moralnih istina zbog grijeha koje su pojedinci učinili. Uistinu grijeh tih pripadnika Crkve je strašan. Vapaji žrtava se dižu do nebesa. Mnogi su životi uništeni,mnoga djetinstva upropaštena. Nestalo je povjerenje. Ali Crkva na čelu sa papom Benediktom,te sada sa svetim ocem Franjom odlučila se suprostaviti Zlu u svojim redovima. Iskorijeniti ga i vratiti povjerenje koje je u pojedinim zemljama poljuljano. Crkva priznaje grijeh. I osuđuje taj grijeh. Poziva na nultu toleranciju prema Zlu. Ali i u tom postupku ima otpora. Zlo se ne da. I bit će tu još neugodnosti za Crkvu. Ali sa Božjom pomoći nadvladat će Zaručnica Kristova i taj udar Zla. Ali tu treba pomoć vjernika. Molitvu i povjerenje. Jer Crkvi je potrebna podrška svih njenih članova. Okrenuti leđa Crkvi u ovom trenutku je ravno izdaji. Izdaji ideala koje Crkva njeguje. Koje brani. Jedino ona stoji još na crti obrane ljudskog dostajanstva,kulture života i obiteljskih vrijednosti. Nećemo dopustiti da zlo pojedinih članova Crkve baci ljagu na cijelu Crkvu. Na njene požrtvovne svećenike. Časne sestre i redovnike koji su se odrekli lagodnosti života da bi služili Bogu i ljudima. Crkva je smogla snage priznati grijeh i zatražiti oprost. A hoće li imati snage gospoda i drugovi koji su u medijima i vlasti priznati svoje greške iz prošlosti,otkriti gospodare kojima su služili ili još služe. Čisto sumnjamo. Čuvajmo svoju Crkvu dragi prijatelji.Izaberimo pravu stranu. Budimo na strani Boga i istine. Mir vam i dobro!