Današnji je svijet pun moćnika. Ljudi koji žele biti “bogovi” na krugu zemaljskom i odlučivati o našim životima. Ponašaju se kao da Boga nema. A On je tu. I sve promatra. Pročitajte slijedeći ulomak: “U one dane: Svi su svećenički poglavari i narod gomilali nevjeru na nevjeru slijedeći gnusna djela krivobožačkih naroda, oskvrnjujući dom Gospodnji, posvećen u Jeruzalemu. Gospodin, Bog njihovih otaca, slao je k njima zarana svoje glasnike, slao ih svejednako, jer mu bijaše žao svojega naroda i svojega prebivališta. Ali su se oni rugali Božjim glasnicima, prezirući njegove riječi i podsmjehujući se njegovim prorocima, dok se nije podigla Gospodnja jarost na njegov narod te više nije bilo lijeka”. I uslijedila je kazna. Sedamdeset godina ropstva. Ropstvo je trajalo dok se narod svojim ponašanjem I molitvama nije odužio Bogu za prijestupe. Kao i Židovi,tako je i naš narod sedamdesetak godina bio u ropstvu dvaju sustava,monarhističkoga i komunističkoga. I kada se navršilo vrijeme podiže Bog iz našeg naroda duhovne oce, sinove i kćeri koji mu vratiše slobodu. Ta sloboda bijaše stečena u krvi. Ali opet na žalost dođe vrijeme kada se naš narod,ili bolje rečeno,njegovi moćnici počeše polako udaljavati od Boga. I mnogi ih u tome slijede. A Bog promatra. I šalje glasnike. Sluša li narod riječ Božju ili slijedi ovozemaljske moćnike? Slušali smo danas događaj kada Nikodema muče neke stvari I on se obraća Isusu za savjet. Kao da se i Nikodem nalazi na raskrižju svojih životnih puteva. Gdje krenuti? I pita Isusa. I Isus mu daje jednostavan odgovor: Biraj svjetlo Nikodeme,okani se tame. I Nikodem posluša Isusa. Kakva će biti naša odluka dragi prijatelji,slijediti znak svjetlosti i spasenja,križ Kristov,ili krenuti put tame. Često biramo teži put da bi progledali. Tek kada nam se nešto dogodi,onda se osvijestimo. Zašto je tome tako? Zašto je tako teško slušati Isusa,zašto preziremo savjete pojedinih duhovnih pastira i Crkve. Iako se čini da je i Crkva sve tiša zbog mogućeg straha od osuda zbog grijeha iz prošlosti. Ili nečeg drugog,tko zna. Jedan poznati naš političar, oporbeni zastupnik i veeeeliki vjernik nam u prvom mjesecu pošalje zanimljivu opomenu;prijaviti ću vas mjesnom ordinariju zbog vaših tekstova! Ma nasmijali smo se i sačuvali tu njegovu poruku za uspomenu. Usput,od prijave ništa. Očito su nam tekstovi na mjestu kada ga nerviraju. Eto dragi prijatelji,ne bojte se svijeta,jer nitko vam ništa ne može ako je Bog sa vama. I bolje biti dobar sa Bogom,nego sa moćnicima ovoga svijeta. Jer sve prolazi,a Bog ostaje. Danas su naši krizmanici predvodili put križa pa pogledajte kako je to izgledalo. Mir vam i dobro!