Lijepo se jutri probuditi znajući da živiš u svojoj Domovini. Lijepo je ujutro kada upališ tv čuti na početku programa himnu Hrvata. Lijepo je vidjeti razdragani narod kada spominje narodne blagdane, među ostalim i ovaj danas kada se spominjemo 30 godina od međunarodnog priznanja moderne Hrvatske. Da se razumijemo, ne znači ovo da naša domovina tek toliko postoji, ta papa je u svojem pismu spomenuo Hrvatsku davne 879 godine. Drago nam je svima kada vidimo koliko je slavna naša povijest i koliko smo tu na ovim prostorima. Ispunja ta činjenica ponosom svakog Hrvata i žitelja Hrvatske koji želi dobro svojoj Domovini. Uz ovu radost i ponos, ujedno bi svi trebali postaviti sebi pitanje: Imamo li razloga za veselje? Pitanje je potpuno na mjestu jer HRVATSKA UMIRE!!!
Vidjeli ste zbir nedavnog popisa stanovništva. Vjerujemo da je stanje još gore od ove brojke od 400 000 stanovnika manje. Sam primjer naše župe daje nam za pravo sumnjati u to. Jer brojke na popisu i stvarno stanje odudaraju, i to prilično. Dovoljno je pogledati župnu statistiku. UMIREMO dragi prijatelji i to jako brzo. U zadnjih trideset godina umjesto napretka i rasta stanovništva, naša Domovina je doživjela demografski slom. Naša župa također. Zamislite koliko će nas biti u Kominu za 30 godina: dvesto do tristo ako ovako nastavi. Možda i manje. Rat je veliki uzrok tome, ali odgovornost ljudi koji su vladali zemljom Hrvata time nije umanjena. Odgovornost leži i na nama kao društvu, Crkvi, vjernicima….Svi nosimo dio odgovornosti. Ova naša lijepa zemlja Hrvatska neće ostati prazna. Prelijepa je i ugodna za život. U zadnjih trideset godina MILIJUN stranaca dobilo je hrvatsko državljanstvo. Kad neće Hrvati, hoće netko drugi. Na žalost. Vrijeme nam se probuditi. Svima. Hrvatska treba biti ugodna za život. Ne da vlada nepravda i nejednakost. Dok neki primaju desetine tisuća kuna naknada u raznim odborima i upravljackim mjestima, dotle mnige obitelji razmišljaju koje su pelene i dječja hrana jeftiniji, štede da bi djeci osigurali osnovnu egzistenciju. Vladaju zapošljavanja preko veze, diskriminacija na radnim mjestima zbog pripadnosti nekoj političkoj opciji. Politika umjesto da služi ljudima, ona im otežava egzistenciju. I te političare koje ste vi birsli nije briga, bar većinu. Jer oni su svoje obitelji osigurali. Nije ih briga puno za narod ni za Domovinu. Jer lako je okačiti hrvstsku zastavu o rever i biti domoljub sa desetinama tisuća kuna mjesečnih primanja i govoriti da je u Hrvatskoj život dobar. Uzmite gospodo prosječnu plaću pa sve te vaše hirove pokušajte učiniti sa tom plaćom. Vidjet ćemo onda vaše domoljublje. Vrijeme je o ovome govoriti i na društvenim mrežama i medijima, i na oltarima, jer HRVATSKA UMIRE. Lijepo je u crkvama govoriti o vjeri i Evanđelju, ali kome ćemo to Evanđelje tumačiti za koje desetljeće kada nam crkve budu prazne?! Hrvatska je kroz povijest preživjela sve i svašta, pobjedila mnoge napadače, ali Hrvati kaonnarod nisu uspjeli pobjediti sami sebe, svoj ego, svoj komod, svoje kratkoročne interese. I sve bi nas to moglo koštati opstanka domovine Hrvatske i Hrvata kao naroda. Lijepo je moliti, ali treba i djelovati. Probudimo se dok nam nije kasno! Neka nam svima dobri Bog prosvijetli pamet. I da: BOŽE ČUVAJ HRVATSKU- MOJ DRAGI DOM! Jer ako Ti nećeš, tko će. I pogledajte zbir popisa u tabeli. I oduzmite slobodno koju brojku sa popisa. Bar u našoj župi. Mir vam i dobro!