„Sionu za ljubav neću šutjeti,Jeruzalema radi neću mirovati, dok pravda njegova ne zasine ko svjetlost i spasenje njegovo ne plane ko zublja“. Ovako zbori prorok Izaija svome židovskom narodu koji se odmetnuo od Boga. U to vrijeme bila su mirna vremena,puna izobilja,BDP je rastao,rekli bi u današnje vrijeme. I Izrael je zaboravio na Boga. Jer tko se od nas ako ćemo bit iskreni u dobrim vremenima često sjeti Boga? Malo tko. Sjetimo ga se u nevoljama. I platio je Izrael svoju nevjeru,dugogodišnjim ropstvom i gubitkom svog kraljevstva. Vidite li sličnost sa današnjim vremenom? Sa našom Domovinom.  Pune su nam bile crkve dok su nevolje udarale naš narod. Krunice oko vrata i molitve na našim usnama su se čule. I dođe dobro vrijeme,a crkve se isprazniše,molitve utihnuše. Zato smo pozvani biti prorok Izaija. Govoriti gdje god možemo,opominjati bilo zgodno ili nezgodno. Jer nećemo izbjeći nevolji koja će se sručiti na naš narod. I nosit ćemo dio odgovornosti. Htjeli mi to priznati ili ne.

Lijepo je rekla bivša predsjednica Kolinda govoreći o demografskom slomu našeg naroda; „Krivi smo svi mi zajedno u politici zadnjih desetljeća, i u medijima i u obrazovanju, javnosti. Naravno da osjećam i osobnu odgovornost“. Što nam još treba da bismo se probudili iz ove letargije. Gradimo mostove preko kojih će drugi prelaziti, ceste kakvih nema u svijetu po kojima će drugi voziti. Zidamo kuće i vile za našu djecu i unuke u kojima da će oni teško obitavati, gradimo gradove u kojima će prebivati netko drugi,a ne naši potomci. Naša vjera nas uči da je Bog svemoguć i da čini čuda. A za to se trebamo potrudit, povratkom vjere u Boga, radom i molitvom. Na dvije stolice se ne može sjediti.

U Evanđelju čitamo kako Isus čini čudo pretvarajući oko 600 litara vode u vino na svadbi u Kani. Kada bi vas netko upitao da nabrojite Isusova čuda, mnogi bi spomenuli ovo čudo i ono sa umnažanjem pet kruhova i dvije ribe. Možda bi se sjetili još kojega. A u Bibliji ih ima oko 40 zabilježenih. Ali mi kao ljudi najprije pamtimo ono ljudsko, jer potreba za hranom i pićem nam je važna. U Isusova čuda spada i izgon demona i ozdravljanje oduzetih. Ta čuda su nam danas itekako potrebna, jer demoni laži, krađe, bludnosti i prevara su premrežili naše društvo. Tim demonima smo mi našim ponašanjem otvorili vrata. Zato nam se u našim obiteljima, u našem društvu, u našoj Katoličkoj Crkvi događaju ove nevolje. A rješenje je tako jednostavno. Vratiti se Bogu, živjeti istinski kršćanske vrijednosti,a ne samo na papiru. Imati vjeru Marije. »Što god vam rekne, učinite!«,govori Marija poslužiteljima u današnjem Evanđelju. Vjeruje Isusu bez imalo sumnje.

Dragi prijatelji; Što god vam Isus kaže,to činite, i nećete pogriješiti. Stavite Boga na prvo mjestu u vašem životu. Jer znate onu; Kad je Bog na prvome mjestu,onda je sve na svome mjestu.

Želimo vam mir i dobro i blagoslovljen vam početak novoga tjedna.