Dragi župljani,dragi čitatelji župne stranice želimo vam sretnu i od Boga blagoslovljenu današnju svetkovinu. Neka vas sve prati zagovor nebeske Majke Marije. Ovu lijepu svetkovinu smo svečano proslavili u našoj župi sa dvjema svetim misama i procesijom, pridružujući se mnoštvu koje danas hrli u Marijina svetišta. Sinj, Vepric, Krasno,Marija Bistrica, Aljmaš su poznatija svetišta u Hrvatskoj. U Bosni i Hercegovini Olovo, Komušina, U Srbiji Subotica, Letnica, čak i u Rumunjskoj gdje ima Hrvata postoji svetište Marije Čiklove. Pokazuje to koliko naš narod slavi Mariju. Toliko je časti da joj doda naslov,kraljica Hrvata. Župnik je u propovijedi istaknuo da je Marija uzor vjernosti. Spomenuo je hodočasnike koji hrle u marjanska svetišta u Domovini i svijetu. Nazvao je vjernike duhovnom djecom Marije. Marija je primjer kako vjera traži otvorenost i pouzdanje. Suprostaviti se Bogu nije dobro,rekao je don Dražen. Ta svi oni koji su Mu se suprostavili propali su. Nema ih. Napomenuo je da je Marija poveznica Boga i čovjeka. Ali ujedno nam je postavio pitanje:Gdje se nalazimo mi kršćani danas? Mnogima je teško moliti, obdržavati kršćanske vrijednote. Vjera čovjeku pomaže u životnim poteškoćama. Vjera, ljubav i djela su put prema svetosti. Jedno drugo upotpunjuju. Potrebno je živjeti vjeru , rekao je župnik. Biti istinski,a ne samo kršćanin na papiru. Krštenjem svi postajemo kršćani,ali samo životom svjedočimo to kršćanstvo. Na kraju nam je don Dražen poželio da nam Gospa podari mir i snagu da bi bili djeca Božja. I kao što je blaženi Stepinac rekao: Teško da bi bez Marijine pomoći opstala vjera u Hrvata. Propovijed je završio rječima: Najvjernija odvjetnice na braniku stoj, čuvaj našu svetu vjeru i hrvatski dom! Hvaljen Isus i Marija! Ovim putem se priključujemo župniku i zahvaljujemo svima koji su doprinijeli da današnja svetkovina prođe lijepo i svečano. Mir vam i dobro!