Večeras smo svečanom svetom misom proslavili svetkovinu Uzašašća Gospodinova. Prije svete mise bila je procesija sa blagoslovom polja. Župnik je u propovijedi istaknuo veličinu današnje svetkovine. Isus uzlazi na Nebo, ali ostavlja nam obećanja. Učenicima daje zadatak naviještanja Radosne vijesti. Isus je svojim uzašašćem pomirio Nebo i Zemlju, nastavio je župnik. On želi da budemo zauvijek sa njim, ali Zlo nas želi u tome spriječiti. Zato budimo odgovorni za vjeru i širenje Radosne vijesti u našem društvu. Često mi kršćani šutimo kada bi trebali govoriti, a govorimo kada bi trebali šutjeti. I to nije dobro. Molimo za naš rad, da bude blagoslovljen, nastavio je župnik i častimo Boga svojim djekima, svojim životom, a ne samo riječima. Na kraju nas je pozvao da budemo izvršitelji Božje riječi. Svima vama još jednom čestitamo današnju svetkovinu. Laku vam i blagoslovljenu noć.