Čestitamo vam blagdan Male Gospe. Svečana sveta misa proslave Gospina rođendana je danas u 19 sati. Proslavimo skupa današnji blagdan. I napomenite djeci da dođu na rođendansku proslavu majke svih kršćana.
A sada jedan mali osvrt na događaj koji smo nedavno najavili.
Na jučerašnji dan uoči Male Gospe prije otprilike oko 400 godina, Nikola Šubić Zrinski je uz poklič Za dom sad u boj je iz tvrđave Siget izveo posljednji juriš na islamske osvajače i pokazao tadašnjem svijetu kako se gine za Boga i Domovinu. Također prije otprilike 400 godina, u.lipnju mjesecu, kršćanska vojska je pretvorila u prah islamske osvajače pod zidinama Siska. Ta kršćanska pobjeda je odjeknula širom Europe i također pokazala kako se brani Domovina i kršćanska vjera od najezde bezbožnika. Zvono na zagrebackoj katedrali od toga dana svaki dan zvoni u čast te pobjede. Zvono u Sisku u novije doba svaki dan zvoni u čast te pobjede. Jesu li danas zvonila ta zvona u Zagrebu i Sisku? Danas na blagdan Male Gospe u zemlji Hrvata,u gradu Sisku moderni turski ” sultan” otvara džamiju u gradu koji je porazio vojsku Turskoga carstva. Zanimljiva je ta poruka Europi turskoga”sultana”. Kao da veli: Izjednačili smo,nakon 400 godina,a sada smo u prilici i povesti. Sol je to na ranu ma kako god to neki danas tumačili. Mnogi predviđaju da će doći do sukoba civilizacija. A stara i od krščanstva umorna Europa bi mogla gorjeti od sukoba. Jer nema više predziđa kršćanstva. Vrata utvrde su davno probijena u ime napretka i lagodnog života. Dao dragi Bog da se te prognoze o sukobima ne ostvare. Ali zanimljiv video uradak sa ulica jednog grada iz Danske koji ste ovih dana mogli pogledati ne daje nam baš puno nade. Zanimljivo bi bilo vidjeti jesu li naši dužnosnici u razgovoru spomenuli kako bi bilo lijepo da i kršćani u Turskoj i ostalim islamskim zemljama mogu biti slobodni i otvarati svoje crkve kao islamski vjernici u Europi i Hrvatskoj. Čini se da je danas moderno i poželjno biti ” poturica”! Bilo europski bilo svjetski. Bilo turski! Budite zato svoji dragi prijatelji, budite kršćani! Ne budite ” poturice” ! Poštujte tuđu vjeru,ali ne dajte na svoju.
NAJVJERNIJA ODVJETNICE NA BRANIKU STOJ, ČUVAJ NAŠU SVETU VJERU I HRVATSKI DOM! AMEN!!!