Umor je stanje ili osjećaj kada je čovjek iscrpljen psihički ili fizički. Poneki ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju životnu aktivnost.Ponekim se ljudima čini da rade kao Sizif,da njihov posao nema smisla. Odustajanje od svega im se čini najboljim rješenjem. Ali svaki čovjek u svojem postupanju mora biti mudar,jer propuštenu priliku isto kao i izgovorenu riječ teško ili nikako može vratiti. Živimo u društvu koje sve više i više Boga stavlja sa strane. Koje kršćanske vrednote i način života odbacuje kao nešto zastarjelo. Gdje odgoj i lijepo ponašanje postaju iznimka,a ne pravilo. Zar nije sramotan istup jednog poznatog novinara prema časnoj sestri? Kakav je odgoj dotične osobe? Još više žalosti odnos javnosti i ostalih novinara prema ovom slučaju. Blag i nikakav. A zamislite odnos te iste javnosti i novinara prema ljudima koji spomenu da je pobačaj ubojstvo,ili koji osuđuju davanje zakonskog legitimiteta raznim nastranostima. Shvaćate li u kakvom društvu živimo? Danas svaki kršćanin koji živi iskreno svoje kršćanstvo za svojeg života postaje junak. Mučenik je možda preteška riječ. Ali ako ovako nastavi nije ni daleko.

Isus Krist na fotografijama i neki njegovi poznati citati ...

 

Prisustvujući jučer jednom sprovodu vidim zanimljiv prizor koji je čest. Na kraju cijela obitelj polaže ruže za pokojnicom. Ta ruža ima trnje. I dok je pokojnica bila živa,njen životni put je bilo pun trnja,i ispada da trnje dobijaju živi, a ruže mrtvi. Mnogima je tako. Ovozemaljski život nije lak. Ali treba biti uporan. Zaslužiti vijenac pravednosti,kao što kaže sveti Pavao. Danas nam veli: Pa ako umrijesmo s Kristom, vjerujemo da ćemo i živjeti zajedno s njime. Zar to nije cilj svakoga od nas? Živjeti u vječnosti sa Kristom! Ali toi nije lako. Zna to Isus. Tko ne uzme križa, nije mene dostojan. Tko vas prima, mene prima,kaže nam danas u Evanđelju. I zato dragi prijatelji kada vas savlada umor od svakidašnjice,kada možda pomislite da vaši postupci ili način života nemaju danas smisla, usmjerite svoj pogled prema Raspetome. I razmislite. Krist je svoju smrt pretvorio u pobjedu. Nemojte misliti da vaš život nema smisla. Da su vaša uvjerenja zastarjela. Da je vaša mjera uzaludna. Ako ste i manjina budite ponosni na to jer ste Kristova manjina. Možda na ovom svijetu,ali u budućnosti i vječnosti ostajete Kristovi. Budite svjetionik u ovom ludilu mraka. Budite kršćani i vjernici! Jer doživjet ćete vlastiti poraz u trenutku kada u vašem  životu prije klone duh nego tijelo. Postat ćete živi mrtvaci. Nemojte to dopustiti! Čuli ste rečenicu da je čovjek stvoren da gori,a ne da dimi! Budite svoji,budite kršćani,budite Kristovi vjernici. Vjerujte Mu! Mir vam i dobro!