Jučer je u našoj župi bio svečan i lijep dan. Naime prvoga dana trodnevnice našem župnom zaštitniku svečano su u procesiji uz litanije i pozdrav zvona sa naše crkve iznešene relikvije svetog Ante na čašćenje puku. Misu je predvodio don Damir Bistrić uz našeg župnika don Dražena Dukića. Bila je i prigoda za svetu ispovijed. Iza svete mise slijedio je koncert pučkih pivača, župnih zborova i klapa našeg dekanata i makarskog primorja u organizaciji HKZ”MI” i župe. . Nastupali su:pučki pivači naše župe,svetoga Jure iz Desana, Gospe Snježne Vid, Srca Isusova i Marijina Vidonje, Gospe od Karmela Bagalović i pučke pivačice iz Podrujnice,koja također spada pod župu Gospe Karmelske Bagalović. Od klapa nastupile su: klapa Viole Drvenik, klapa Stina Ploče, klapa Kolajna Komin,te dva zbora: iz Graca i Opuzena.Prije samog nastupa podijeljene su zahvalnice starim pjevačima koji su još aktivni u našoj župi: Vatroslavu Dugandžiću, Frani Oršuliću, Anti Čupiću i Magdaleni Čupić. Sjećamo se i onih kojima godine i bolest  više ne dopuštaju aktivno pjevanje u crkvi. Posebno su tu stare pučke pivačice koje su lani u ovo doba dobile zahvalnicu za pjevanje i očuvanje naše baštine. Iza nastupa zborova uslijedila je zajednička okrijepa ispred crkve. Donosimo slikovni zapis sinošnjeg događaja.