Na današnji dan spominjemo se nevinih žrtava koji su mučki ubijeni samo zato jer su bili Hrvati i katolici. Spominjemo se i dva svećenika,  drvarskog župnika don Waldemara Maksimilijana Nestora kojeg su zločinci ubili skupa sa svojim župljanima hodočasnicima,njih oko 300 bacivši ih u jamu Golubnjaču, i grahovskog župnika don Jurja Gospodnetića kojeg su mučitelji nazvani ustanicima i borcima za slobodu jezivo zlostavljali: potkovali su ga, nabili na ražanj i na kraju ispekli. Toga dana,također u selu Brotinji pobijeno je svih 37 članova hrvatske obitelji Ivezić. Likvidaciju su počinili mještani Suvaje. Preživjeli mještani su otišli u zbjeg, a nakon 1945. nikada im nije bilo dopušteno da se vrate u svoje domove.  Ako je nabijanje glavara sela na kolac, ubijanje djece i svih članova obitelji antifašizam, onda neka se ustanak u Srbu tako zove. Na silu ga je naš narod morao slaviti sve do 1990 godine. Zašto se to orgijanje zločinaca mora obilježavati i danas? I to uz potporu pojedinih zastupnika u Saboru naše Domovine. Zastupnika koji su postali nedodirljivi. Zastupnika koji na žalost našeg naroda uvjetuju opstanak naše Vlade. Zanimljivo je da ljudi koji svake godine slave ustanak u Srbu ne žele doći na obljetnicu Oluje s obrazloženjem da su se u toj akciji dogodili zločini nad Srbima,što i jest istina i što nitko pametan ne opovrgava. Ali ne u obimu o kojem oni govore. A ti isti se usude slaviti zločine nad Hrvatima u zemlji Hrvatskoj?! O Bože dragi koliko još? Dokle će se na rane Hrvata stavljati sol? Kada će Hrvat o svojoj Domovini moći odlučivati sam bez ikakvih diktata i ucjena? Sjetimo se danas u našim molitvama nevino ubijenih i zamolimo Boga za duše naših mučenika. A zločinci? Oni su sigurno na mjestu koje su svojim postupkom sami izabrali. Izbjegli su pravdu ljudsku,ali nisu Božju. I to nam je jedina utjeha. A ovi što slave? Sigurno će doći vrijeme kada će umuknuti njihovo veselje,kada će Istina proslaviti svoju pobjedu na mjestu zločina i ubojstva naših mučenika. Kad-tad Bog sve postavi na svoje mjesto. I ne,ovaj tekst nije namijenjen protiv nikoga,namjenjen je za spomen žrtvama,i molimo vas bez izljeva mržnje i političke netrepeljivosti u vašim komentarima. Jer samo Istina oslobađa, i ljubav pobjeđuje. A Bog je ljubav! Mir vam i dobro!