Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za prijatelje. Misao je ovo iz današnjeg Evanđelja. Ovih dana putem tiska,televizija radija i ostalih sredstava javnog pripćavanja stalno slušamo o „ljubavi“. Tu „ljubav“ izražavaju trenutno poltičari. Naima kako se bliži vrijeme izbora,tako se svaki od njih nastoji prikazati malo boljim ne bi li privukao veći broj ljudi i tako osigurao pobjedu. I to im ne treba zamjeriti. Međutim,čest je slučaj da su ti izljevi“ljubavi“ prema narodu lažni,puni prijetvornosti. Sve je upregnuto u kola pobjede i ne biraju se žrtve. A žrtva je puno puta istina. Da ne bi krivo razumjeli,nisu svi političari isti niti ih sve stavljamo u isti koš. Jer politika je časno zanimanje u koje često zalutaju pojedinci sa nečasnim namjerama. Nama vjernicima je ovo gore samo jedan od primjera kojima smo izloženi u današnjem svijetu.

Sveti Pavao nas u drugoj poslanici upozorava da živimo po onome što nam Bog po svome Sinu poručuje. To je ta neizmjerna ljubav koju bi trebali živjeti i pokazivati prema svima. Vjernika bi trebao biti prepoznat u društvu. Jer vjernik nije onaj koji nedjeljom ide na misu,a živi protivno Božjim zakonima. Koji sjedi u prvim klupama,daje veliku milostinju,a svojim ponašanjem nanosi štetu drugome. Licemjeri su to i obijeljeni grobovi,kako ih Pismo naziva. Zato dragi prijatelji budite istinski vjernici,živite svoju vjeru,susrećite se sa svojim Gospodinom svake nedjelje kroz svetu misu kroz cijelu godinu,a ne samo od prigode do prigode. Budite ono što Isus od vas traži,da bi vas na kraju vremena poznao i pozvao kao svoje.  „Ne izabraste vi mene, nego ja izabrah vas i postavih vas da idete i rod donosite i rod vaš da ostane te vam Otac dadne što ga god zaištete u moje ime. Ovo vam zapovijedam: da ljubite jedni druge.« Imajmo na umu ove Njegove riječi. Mir vam i dobro.