Ljetni susret splitsko-makarskog nadbiskupa i metropolita mons. Marina Barišića s bogoslovima Centralnog bogoslovnog sjemeništa u Splitu te njihovim odgojiteljima održan je od 16. do 18. kolovoza u Vepricu.

Oca nadbiskupa, bogoslove i odgojitelje primio je upravitelj Gospina svetišta don Mijo Šurlin sa svojim suradnicima.

Susretu su nazočili i šibenski biskup mons. Tomislav Rogić, vojni ordinarij mons. Jure Bogdan i mons. Ante Jozić.

Uz poticajan nagovor za ispit savjesti kojeg je pripremio duhovnik bogoslova don Stipan Šurlin, glazbenu pratnju vicerektora maestra don Ivana Urlića te homiliju mons. Barišića bogoslovi su obnovili savez s Gospodinom koji se najbolje očituje u vjernom nasljedovanju Božje volje kroz svakodnevni život.

Susret je nastavljen izletom u Neretvu, posjetom Arheološkom muzeju drevne Narone, molitvom krunice i zajedničkim druženjem.